15 лютого 2006 р.

Громада та влада: пошук та оцінка шляхів ефективного співробітництва

"Громада та влада: пошук та оцінка шляхів ефективного співробітництва" – "круглий стіл" під такою назвою пройшов сьогодні у Чернігівській міській раді в рамках реалізації проекту "Голос громадськості". У його роботі взяли участь представники виконавчих органів місцевого самоврядування, активних міських громадських організацій та науковці. Віце-президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак розповів про результати експертного опитування. За його інформацією, про готовність до співпраці заявили і службовці, і громадські організації. Важливим моментом є пошук безпосередніх форм, за якими буде відбуватися така взаємодія. Щодо цього, то думки опитаних розійшлися: пропонується спільно розробляти органами міської влади та громадськими організаціями перспективні плани розвитку міста, також створити дорадчі чи науково-експертні громадські ради при органах міської влади, проводити громадські слухання з актуальних питань. На думку більшості опитаних, об'єктом першочергової взаємодії мають стати перспективи розвитку міста, проблеми дітей та молоді, розвиток місцевої інфраструктури та реформування житлово-комунальної сфери. Як зазначив начальник відділу з питань реалізації державної регуляторної політики міськради Юрій Вдовенко, ефективність співробітництва громади та влади визначається, насамперед, небайдужістю самих громадян до проблем територіальної громади. "Ми вже розглядаємо можливість створення науково-експертної ради. Всіх, хто вважає себе здатним до конструктивного співробітництва з органами місцевого самоврядування із визначення пріоритетних муніципальних проблем та може запропонувати способи їх розв'язання, ми запрошуємо до співпраці", - сказав Юрій Вдовенко.