7 лютого 2006 р.

У Чернігові вивчають ситуацію на ринку цукру

Ситуація, що складається останнім часом на ринку цукру, не може не викликати тривогу пересічного громадянина. Стрімкий і невмотивований (ні економічно, ні з огляду на сезон) стрибок ціни на цей "стратегічний продукт" став несподіванкою для більшості чернігівців. З початку року вона зросла із 3,2 грн. за кілограм до 4,2 грн. Для того, щоб розібратися з причинами цього явища та знайти шляхи до розв'язання проблеми, перший заступник міського голови Олег Білоусов зустрівся з представниками контролюючих органів, виробників та оптової торгівлі. "Ми готові зробити все від нас залежне, аби врегулювати ситуацію, але ця сфера не в нашій компетенції, тому ми готові вислухати будь-які поради з тим, щоб виходити з дієвими пропозиціями на рівень області чи держави", - сказав Олег Білоусов. Як пояснив генеральний директор Асоціації "Чернігівцукор" Микола Шкурко, на Чернігівщині працюють 4 цукрозаводи, які цілком здатні за обсягами виробництва (понад 80 тисяч тон на рік) задовольнити потреби області. Проте більшість продукції, що зараз залишилася на складах підприємств, фактично належить власникам давальницької сировини, тобто тим сільгоспвиробникам, які восени здали на переробку цукровий буряк. Українські цукровики сьогодні орієнтуються на міжнародний ринок, де світова ціна на цукор піднялася, скажімо, в Росії вона становить 730 доларів за тону. Не можна передбачити, які тенденції будуть на цьому ринку завтра, тож підприємства і "притримують" цукор до того часу, коли він стане ще дорожчим. В Україні ж ніхто не може контролювати відпускну ціну за кілограм цукру, яка з початку року виросла майже на 28%. Представники інспекції з контролю за цінами в області та територіального відділення Антимонопольного комітету наголосили, що за наслідками проведених перевірок немає жодного факту порушення у встановленні торгової надбавки, що не повинна перевищувати 10% відпускної ціни. Тобто, наші місцеві продавці однозначно не винні у зростанні ціни цукру. В ході зустрічі обговорені такі шляхи вирішення проблеми: звернутися до КабМіну за дешевим цукром з держрезерву, або ж ініціювати законодавче регулювання відпускної ціни виробників. Також учасники наради відзначили, що це питання однозначно має вирішуватися не в межах міста чи області, а по всій державі в цілому.