12 січня 2006 р.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли бюджет

Сьогодні на другому сесійному засіданні двадцятої сесії Чернігівської міської ради депутати схвалили головний для забезпечення життєдіяльності міста документ – міський бюджет на 2006 рік. Про це повідомила прес-служба міської ради. Бюджет ретельно був опрацьований на спільному засіданні депутатських комісій, хоча на сесії деякі депутати намагалися привернути увагу до проблем своєї галузі чи виборчої дільниці. Такі пропозиції, зокрема щодо фінансових питань в освіті, були оформлені окремими дорученнями. Проте загалом бюджет був схвалений одностайно. Отже, загальний обсяг доходів міського бюджету на 2006 рік становить 207 млн.грн., з них дотація вирівнювання, що одержується з державного бюджету – майже 38 млн.грн. Обсяг доходів загального фонду визначено в сумі 191,7 млн.грн., спеціального фонду – 15 млн.грн, в тому числі бюджету розвитку – 2,5 млн.грн. Загальний обсяг видатків на 2006 рік запланований у сумі 215 млн.грн. Резервний фонд складає 200 тис.грн. У складі видатків передбачені кошти на реалізацію ряду цільових програм: Програми розвитку малого підприємництва, Програми зайнятості населення, Програми освітлення міста, Комплексної програми профілактики злочинності та інших. На освіту у міському бюджеті цього року передбачено понад 87 млн.грн, на охорону здоров'я – майже 63 млн.грн, півмільйона гривень заплановані на соціальний захист та соціальне забезпечення, на житлово-комунальне господарство – 6 млн.грн, на культуру і мистецтво – майже 7 млн.грн., на розвиток фізкультури і спорту – майже 6 млн.грн.. Понад 8 млн.грн передбачено на будівництво, а більш ніж 5 млн.грн. – на транспорт, дорожнє господарство, зв'язок, телекомунакації. "Гроші – це лише еквівалент суспільних відносин, і ми повинні завжди пам'ятати, що вся наша діяльність має бути спрямована на створення нормальних умов для життя людей в нашому місті," – звернувся до депутатів міський голова Олександр Соколов. Він також наголосив, що прийнятий варіант бюджету не є кінцевим, він може змінюватися із змінами державного та обласного бюджету. Вже у лютому на найближчій сесії депутати визначаться з розміром своїх депутатських фондів та напрямками їх використання.