Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
9 травня 2024 р.

9 травня - День Європи


Фото № 1

Відзначення Дня Європи 9 травня затверджено Указом Президента України у 2023 році. Раніше памʼятну дату в Україні відзначали у третю суботу травня, а от саме 9 число цього місяця має історичне підґрунтя.

Чернігів від початку широкомасштабної російсько-української війни активно розвиває співпрацю з європейськими партнерами та країнами, залучає для відновлення міста міжнародну підтримку та будує довгострокове партнерство, укладаючи угоди з європейськими містами. 

За останні роки містами-побратимами Чернігова стали: польський Жешув, німецький Аахен, французькі Реймс та Сен-Дені, фінська Лаппеенранта. 

Вдячні нашим європейським партнерам за підтримку та солідарність. 

 

Звернення мера французького міста Реймс Арно Робіне з нагоди 9 травня

Довідково. Після завершення Другої світової війни європейські країни почали продумувати принципи полі­тичної співпраці та економічної кооперації. Зрештою 9 травня 1950 року французький міністр закордонних справ Роберт Шуман виступив з ініціативою налагодити в Європі спільну координа­цію та контроль за важкою промисловістю. Він запропонував розробити принципи спільної політики для  досягнення солідарності в цій окремій галузі. Шляхом до реалізації плану Шумана мала стати Європейська спільнота вугілля та сталі. За задумом Шумана, Франція, Німеччина та інші європейські країни мали передати управління виробництвом вугілля та сталі єдиному органу. Унаслідок такого об’єднання ключові галузі військової промисловості також мали перейти під спільний контроль, що унеможливило б підготовку окремої країни до нової війни.

У результаті 18 квітня 1951 року в Парижі був підписаний договір про створення Європейської спільноти вугілля та сталі. Спершу його ратифікували шість країн: Франція, Німеччина, Італія та країни Бенілюксу – Бельгія, Нідерланди й Люксембург. Організація була від­крита для інших європейських держав. Нині вважається, що Декларація Шумана офіційно започаткувала процес європейської інтеграції. Саме тому в ЄС 9 травня відзначається День Європи.

Пресслужба Чернігівської міської ради за матеріалами Українського інституту національної пам'яті 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!