Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
7 травня 2024 р.

На Масанах почалися роботи з відновлення колектора


Фото № 1
Фото № 2

Стартував ремонт аварійного колектора, що в мікрорайоні Масани (вул. Незалежності, 42). Роботи виконуватимуть за новою технологією методом санації полімерним рукавом. Про це повідомив директор комунального підприємства «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на щотижневій розширеній нараді у міській раді 7 травня. 

 

 

– Основна причина просідання колектора, на нашу думку, у тому, що його прокладали у 90-ті роки не шестиметровими відрізками залізобетонних труб, а триметровими, які були з'єднані між собою. Там високі ґрунтові води, відповідно, є рух ґрунту, й навантаження на короткі ділянки колектора велике. Тому й вийшло розкарбування на окремих ділянках і попадання ґрунтових вод, і далі просідання, пояснив керівник КП «Чернігівводоканал».

 

 

Підрядна організація вже сьогодні розгортає станцію перекачування, завтра промиватимуть колектор, після чого почнуть його ремонтувати. В планах зробити все до кінця цього тижня. Загальна вартість робіт, які здійснюватимуться за рахунок коштів КП «Чернігівводоканал», понад 2 млн грн.

Нагадаємо, 27 квітня на ділянці вуличного каналізаційного колектора, діаметром 600 мм, виявили декілька просідань асфальтобетонного покриття, що свідчило про порушення цілісності та герметичності трубопровода, який проходить у зазначеному місці. Колектор збудований у 1997 році із залізобетонних труб. Через нього відводяться стоки від 14 багатоповерхових будинків району Масани. Для обстеження запросили фахівців із міста Суми, які мають спеціальне обладнання. Виконавши діагностику, обрали метод відновлення санація полімерним рукавом, а не розкопування котловану, шириною до 10 метрів, в межі якого потрапляла забудова, що ускладнювало процес робіт. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!