7 грудня 2005 р.

Відзначаємо День місцевого самоврядування

Круглий стіл на тему "Стратегічний план розвитку м.Чернігова", присвячений Дню місцевого самоврядування, відбувся учора у Центральній бібліотеці ім. М.М.Коцюбинського. Детально про роботу над стратегічним планом розповіла Раїса Міненко, заступник начальника управління культури міськради, член робочої групи. За її словами, фахівці вже опрацювали більшу частину розділів плану, проте остаточне рішення щодо того, яким має стати Чернігів через 5-10 років, мають винести самі жителі. Обговорення та затвердження плану відбудеться на громадських слуханнях. Секретар міської ради Володимир Купріяненко наголосив на особливому значенні місцевого самоврядування як єдино можливої форми організації публічної влади на місцях. Також він відзначив важливість злагодженої роботи депутатського корпусу, завдяки якій у місті втілюються ряд актуальних для життєдіяльності громади програм. Про пріоритетні напрямки розвитку культури у обласному центрі розповів начальник управління культури міської ради, заслужений діяч мистецтв, кандидат мистецтвознавства Олег Васюта. Власний погляд на проблеми розвитку міста в контексті адміністративної реформи висловила Тамара Касаткіна, депутат міської ради, директор спеціалізованої загальноосвітньої школи №2. Вона переконана, що для ефективного самоврядування необхідна досконала законодавча база, фінансова забезпеченість та зацікавленість всіх місцевих об'єднань громадян у співпраці з міською владою на благо громади. Ніна Власенко, директор міської центральної бібліотечної системи повідомила, що у грудні виповнюється 2 роки Центру правової інформації, створеному на базі Центральної бібліотеки ім. М.М.Коцюбинського. Він постійно викликає великий інтерес у читачів бібліотеки. Цікавий історичний екскурс у становлення самоврядування в Чернігові зробив Олександр Коваленко, декан історичного факультету ЧДПУ ім.Т.Г.Шевченка. "Місія історика – стояти на сторожі кращих історичних традицій та запобігати повторенню помилок", - сказав О.Коваленко.