30 листопада 2005 р.

Депутати міськради затвердили кілька програм і не підтримали перейменування вулиць

На черговій сесії Чернігівської міськради депутати затвердили і внесли зміни до ряду міських програм. Насамперед депутати затвердили Програму соціально-економічного та соціального розвитку Чернігова на 2006 рік. Пріоритетним у Програмі є закріплення економічного зростання, підвищення рівня життя населення міста, інвестування у високоефективні галузі господарського комплексу, удосконалення відносин власності і розвиток підприємництва. Показники Програми соціально-економічного розвитку будуть покладені в основу формування бюджету на наступний рік, а її виконання контролюватиметься щоквартально. Для забезпечення сталого функціонування міського електротранспорту, забезпечення жителів обласного центру належним рівнем послуг, що надаються ЧТУ, міська рада вирішила затвердити Програму розвитку міського електричного транспорту міста на 2005-2006 роки. Вона спрямована на покращення фінансового стану підприємства, створення умов для його беззбиткової діяльності, модернізацію та технічне переоснащення міського електротранспорту, зростання кількості рухомого складу та протяжності тролейбусних ліній. Передбачається, що фінансуватиметься програма за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів, власних коштів підприємства. До Програми відновлення твердого покриття доріг та проїздів у житловій забудові міста на 2005-2007 роки внесені зміни. Загальний обсяг фінансування програми на три роки – 3 мільйони гривень. Цього року на відновлення твердого покриття доріг та проїздів у житловій забудові міста буде витрачено близько 1 млн. грн., це значно більше ніж передбачалося попередньо. Депутати затвердили стратегічний план дій КП "Чернігівводоканал" та делегували міському голові право вести переговори і підписувати договори від імені міської ради щодо отримання підприємством позики за рахунок коштів Світового банку. Депутати міськради внесли зміни і доповнення до міського бюджету на 2005 рік. Зокрема, затвердили загальний обсяг доходів у сумі 255176,9 тис.грн.(обсяг доходів загального фонду міського бюджету визначений у сумі 212123,4 тис.грн., спеціального фонду міського бюджету – 43053,5, у тому числі бюджету розвитку – 29291,4 тис.грн.), а видатки загального фонду бюджету – 215745,1 тис.грн., спеціального фонду бюджету – 44581,9 тис.грн. Також депутати прийняли рішення "Про принципи формування бюджету міста на 2006 рік". У ньому говориться, що сума коштів "на виконання делегованих державою повноважень для міста Чернігова у 2006 році занижена на 81,2 млн.грн.". У рішенні зазначається, що такий бюджет є неприйнятним для територіальних громад та органів місцевого самоврядування. "Ми повинні висловити стурбованість бюджетом наступного року, який нам пропонується", - сказав Чернігівський міський голова Олександр Соколов. Дане рішення буде направлене на ім'я Президента України, Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України та до Асоціації міст України і громад. Чи не найбільше дискусій викликало питання про перейменуванні вулиць обласного центру. Комісія міськради, що займається даним питанням, винесла на розгляд сесії пропозиції перейменувати вулицю Воровського на вулицю Героїв Чорнобиля, а вулицю Войкова – імені Софії Русової. Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації "Союз-Чорнобиль України", яка ініціювала появу в Чернігові вулиці, яка б вшановувала героїв Чорнобиля, перед початком сесії зняла свою пропозицію з розгляду. Щодо перейменування вулиці Войкова, то рішення не здобуло підтримки депутатів. І це питання після детального опрацювання, можливо, буде розглядатися на наступній сесії.