24 листопада 2005 р.

У Чернігові впроваджується програма комп’ютеризації шкіл міста

Сьогодні Чернігівський міський голова Олександр Соколов та менеджер із зв’язків з громадськістю компанії «САН Інтербрю Україна» Оксана Тунік-Фриз відкрили комп’ютерні класи у ЗОШ №19 та 32. Це стало ще одним кроком у реалізації програми комп’ютеризації шкіл міста. За словами міського голови Олександра Соколова, цього року реалізація програми комп’ютеризації шкіл міста особливо активізувалася. Так, на базі ЗНЗ № 16 відкрито ліцей інформаційних технологій, забезпечені сучасною комп’ютерною технікою 11 шкіл, причому у спеціалізованій загальноосвітній школі фізико-математичного профілю №12 відкритий новий міжшкільний центр, який об’єднує в собі 18 нових сучасних комп’ютерів. Його відкриття визначається не лише спеціалізацією навчального закладу, але й відповідною роботою з підготовці до незалежного тестування учнів. З початку року за кошти міського бюджету було придбано 90 комп’ютерів та 20 комп’ютерів було передані компанією “САН Інтенбрю Україна”. Крім того, у чотирьох школах комп’ютерні класи були модернізовані. Міський голова Олександр Соколов підсумував, що кожен навчальний заклад міста має комп’ютерний клас і це значно покращує використання інформаційних технологій під час навчально-виховного процесу. Якщо в 2002 році на один комп’ютер учнів 1-11 класу припадало 144 учні, учнів 10-11 класів - 44, то у 2005 році - учнів 1-11 класів - 43,3, 10-11 -8,7 учня. Серед наявного машинного парку близько 400 комп’ютерів - сучасні. Решта потребує модернізації. Але характеристики, що визначають їх сучасність у наступному році можуть бути змінені. Тому управління освіти міськради буде вживати заходів подальшої модернізації наявних комп’ютерних класів. “Цільова програма інформатизації загальної середньої освіти в м.Чернігові” була затверджена виконкомом Чернігівської міської ради в жовтні 2002 року. У 2003 році на її реалізацію у бюджеті було закладено 100 тис.грн, 2004 році - 150 тис.грн, 2005 році – 200тис. грн. Виконання програми розпочалось із створення міжшкільного інформаційно-навчального центру. У 2003 році на базі тодішнього ЗНЗ № 16 був відкритий міжшкільний центр інформаційних технологій. Як зазначила менеджер із зв’язків з громадськістю компанії «САН Інтербрю Україна» Оксана Тунік-Фриз, компанія виступила із свідомою ініціативою допомогти загальноосвітнім навчальним закладам Чернігова сучасними комп’ютерами. «Ми розуміємо важливість процесу комп’ютеризації шкіл, завдяки чому учні зможуть оволодіти інформацією, яка раніше була недоступна для них», - сказала вона. Оксана Тунік-Фриз висловила сподівання, що відтепер навчальний процес для школярів стане значно цікавішим. Це один із напрямків у рамках глобальної стратегії соціальної відповідальності компанії «САН Інтербрю Україна». «Як провідне підприємство та платник податків області Чернігівський пивкомбінат «Десна» активно співпрацює з органами місцевої влади з соціальних питань та планує і в подальшому виступати з важливими для жителів регіону ініціативами», - зазначила Оксана Тунік-Фриз.