Звернення стосується вирішення проблемних питань підприємств критичної інфраструктури та забезпечення умов для надання послуг із гарячого водопостачання. Відповідне рішення схвалене на засіданні виконкому дев’ятого квітня.
– Всім відомо, що Постанова Кабміну №812 діє до 15 квітня. Відповідно до цього документа теплогенеруючі підприємства купують природний газ за пільговою ціною для населення і таким чином проходять опалювальний сезон, який цьогоріч обидва підприємства (АТ «ОТКЕ» та КП «ТКЕ» – ред.) пройшли гідно, впевнено та безперебійно. Попри всі складнощі, чернігівці отримували тепло за графіком і в нормальному об’ємі. Ми, як влада, зацікавлені в тому, щоб у міжопалювальний період мешканці безперебійно отримували гарячу воду, – підкреслив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако на початку засідання.
Аби підприємства мали змогу купувати блакитне паливо за пільговою ціною і після 15 квітня, потрібне рішення кабміну про продовження дії Постанови №812. Стосовно цього власне і зроблене звернення виконавчого комітету до прем'єр-міністра.
– Якщо не буде продовжено дію постанови №812, то вартість природного газу буде непідйомною для теплопостачальних підприємств, оскільки ще є різниця в тарифах, яка не погашена вже не один квартал. Тут мова йде про сотні мільйонів гривень заборгованості за спожитий природний газ. Зрозуміло, що якщо газ буде не по пільговій ціні, то буде просто нереальним купувати підприємствам, сплачувати і не бути відключеним від послуги «Нафтогаз Трейдінг», – пояснює Ломако.
Крім того, у тексті звернення наголошується на необхідності погашення заборгованості з різниці в тарифах за 2021-2023 роки або термінового вирішення питання щодо врегулювання кредиторської заборгованості теплопостачальних підприємств за спожитий природний газ, викликаної запровадженням мораторію на підвищення тарифів на послуги з теплопостачання та відсутністю компенсації з державного бюджету різниці в тарифах.
– З одного боку на час дії воєнного стану є мораторій на підвищення тарифів, з іншого – складові тарифу постійно зростають: електроенергія, заробітна плата, вартість всіх комплектуючих, які прив’язані до валюти, і які вражені інфляцією, і також паливо. А при цьому тариф – на рівні 2020 року. Відповідно, якщо держава регулює всі складові й підвищує їх, а тариф не підвищується, то для того, щоб підприємство працювало треба вчасно погашати цю різницю.
Тож, у зверненні ми говоримо про продовження дії Постанови Кабміну №812 для того, щоб після 15 квітня підприємства купували газ за ціною, як для населення, і забезпечували чернігівців гарячою водою. Друге – просимо більш уважно і терміново пропрацювати різницю в тарифах, компенсувати її теплогенеруючим підприємствам, хоча б ту, яка вже погоджена. Також необхідно внести законопроєкт від КМУ до ВРУ щодо кредиторської заборгованості, оскільки без цього документа різниця в тарифах і заборгованість, яка є, буде постійно зростати. «Нафтогаз» піднімає це питання, і може статися так, що обігових коштів підприємства не матимуть, а це не тільки сплата за газ, це і заробітні плати працівників, і ремонти, і заміна комунікацій. Це дуже важливе питання, – пояснив в. о. міського голови Чернігова.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Головне фото ілюстративне з мережі Інтерент