28 лютого 2024 р.

Фіндопомога для оплати комунальних. Як отримати родинам загиблих військовослужбовців

28 лютого на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено механізми отримання родинами загиблих військових в російсько-українській війні, та в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, щомісячної допомоги з бюджету Чернігівської міської тергромади на оплату послуг ЖКГ.

Щомісячна допомога на оплату  послуг ЖКГ членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

Рішення виконкому затверджено механізм надання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі 500 грн для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, місце проживання яких зареєстроване у місті Чернігові.

Також ця допомога може бути надана членам сім'ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України, які є ВПО за умови, що вони на момент звернення перебували не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста Чернігова.

До членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України належать дружина/чоловік, син, дочка, батько, мати, утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.

Як отримати щомісячну допомогу

Для отримання щомісячної матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України особа (або уповноважена особа) має право звернутись із письмовою заявою до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради (вул. І. Мазепи, 19).

До Заяви додаються

• копія паспорта громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
  • копію витягу з Реєстру територіальної громади міста Чернігова (для тих, у кого паспорт громадянина України у формі картки (ID);
  • копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
  • копія документа, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
  •  реквізити особового рахунку заявника, відкритого в установі уповноваженого банку;
  • оригінали документів, які підтверджують оплату житлово-комунальних послуг за місяць, що передує місяцю звернення.

Копії документів надаються разом з оригіналом. В інтересах неповнолітньої особи заяву подає її законний представник.

Щорічно до 1 квітня та до 1 жовтня Департаментом проводитиметься перевірка своєчасності сплати коштів за надані житлово-комунальні послуги одержувачами щомісячної допомоги. У разі виявлення простроченоїзаборгованості понад два місяці, виплата допомоги призупиняється. Після документального підтвердження одержувачами сплати заборгованості виплата допомоги поновлюється з місяця призупинення.

Щомісячна допомога на оплату послуг ЖКГ  членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку

Порядок визначає механізм надання щомісячної матеріальної допомоги у розмірі 500 грн для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, місце проживання яких зареєстроване у місті Чернігові*.

Також ця допомога може бути надана членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, які є внутрішньо переміщеними особами за умови, що вони на момент звернення перебували не менш як один рік на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб за місцем фактичного проживання в межах міста Чернігова.

До членів сім’ї військовослужбовця, який загинув (пропав безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку належать дружина/чоловік, син, дочка, батько, мати, утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.

Як отримати допомогу

Для отримання щомісячної матеріальної допомоги членам сімей військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) в Афганістані при виконанні інтернаціонального обов’язку, особа (або уповноважена особа)  має право звернутись із письмовою заявою  до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради.

До Заяви додаються

• копія паспорту громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
  • копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявністю);
  • копія документа, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;
  • реквізити особового рахунку заявника, відкритого в установі уповноваженого банку;

Щорічно до 1 квітня та до 1 жовтня Департаментом проводиться перевірка своєчасності сплати коштів за надані житлово-комунальні послуги одержувачами щомісячної матеріальної допомоги. У разі виявлення простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг понад два місяці (на дату надання такої інформації), виплата допомоги призупиняється. Після документального підтвердження одержувачами сплати заборгованості, виплата допомоги поновлюється з місяця призупинення.

Пресслужба Чернігівської міської ради