14 лютого 2024 р.

Депутати звернулися до ВРУ з вимогою заборонити нардепам від ОПЗЖ обіймати керівні посади та унеможливити їхнє подальше балотування до органів влади

На засіданні 37-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання восьмого лютого депутати та депутатки підтримали звернення до Верховної Ради України щодо заборон народним депутатам України, обраним від політичної партії «Опозиційна платформа – за життя».

Мова йде про заборони займати посади голови, заступників голови, секретаря комітету ВРУ, входити до складу тимчасових комісій, депутатських груп та займати керівні посади в будь-яких інших органах, утворених у ВРУ. Також про необхідність прийняття змін до Законів України, що унеможливить здійснення депутатських повноважень у ВРУ та місцевих радах й подальше балотування особами, що обиралися та/або були обраними від політичних партій, чия діяльність була призупинена рішенням Ради національної безпеки і оборони, зважаючи на антиукраїнську політичну та організаційну діяльність, пропаганду війни, публічні заяви та заклики до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, реальні загрози порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підриву її безпеки тощо.

Цим же рішенням визнається заборона депутатам Чернігівської міської ради, обраним від політичних партій, діяльність яких заборонена у судовому порядку відповідно до частини четвертої статті 37 Конституції України, обіймати посади у Чернігівській міській раді, входити до складу тимчасових контрольних комісій, обіймати керівні посади у інших органах, утворених Чернігівською міською радою.

Детальніше у тексті цього звернення.

Пресслужба Чернігівської міської ради