Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
7 лютого 2024 р.

Зв'язок між децентралізацією та євроінтеграцією. Візит німецької делегації до Чернігова

+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6

Зустріч в.о. міського голови Чернігова Олександра Ломако, депутатів та депутаток міської ради - Вікторії Овчаренко, Юлії Дарницької, Наталії Хольченкової, Ірини Соломахи, Олександра Шевчука з німецькими експертами. Шостого лютого у Чернігів з робочим візитом завітала ексдепутатка Європарламенту Ребекка Гармс, старша експертка зі Східної Європи фонду Бертельсмана Міріам Космель, директор Німецько-українського бюро Маттіа Неллес та керівниця проєкту Тетяна Лопащук.

Зустріч організована громадськими організаціями «Доброчин» та «Чернігівський Центр прав людини» з метою обговорення пріоритетних питань відновлення міста, а також впровадження реформи децентралізації в умовах російсько-української війни. Члени делегації працюють над аналізом інституту місцевого самоврядування, вивчають роль місцевої влади. 

В.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако говорив під час зустрічі про досягнення у розвитку міста, починаючи з 2015 року, відколи стартували позитивні та стрімкі зміни, над якими працював міський голова Владислав Атрошенко та його команда, та як вони були зупинені широкомасштабною війною. Після чого акценти у роботі були зміщені вже на відбудову зруйнованого під час активних бойових дій, пошук та залучення міжнародних партнерів для допомоги з цим. 

Ворог не зміг зайти в місто, але завдав жахливих руйнувань міській інфраструктурі і великих людських втрат. Після деблокади міста міський голова поставив чітку мету швидке відновлення Чернігова, щоб повернути людей, бо без них у міста немає майбутнього. Наразі місто більш-менш функціонує у питанні роботи інфраструктури, транспорту, надання комунальних послуг тощо. За цим стоїть велика робота всієї команди та партнерів. Останні два роки ми робили все можливе, щоб відновити усі сфери міста і щоб люди повірили в завтрашній день, зазначив Олександр Ломако.

Особливу увагу під час зустрічі зосередили довкола питання, що стосується важливості реалізації реформи децентралізації та зміцненні місцевого самоврядування, потужний інститут якого є однією з умов вступу України в ЄС. Члени іноземної делегації вивчатимуть як працює міська влада у Чернігові, враховуючи відсторонення Владислава Атрошенка від виконання обов'язків міського голови, та після введення міської військової адміністрації.

Збереження демократії  не тільки функціонування країни, а питання національної безпеки, тому що весь цивілізований світ підтримує нас як демократичну країну. Продовження цієї підтримки питання виживання. Партнерам важливо акцентувати увагу на тому, що Україна буде членом європейської родини, але має пройти шлях становлення країни з демократією, з сильним місцевим самоврядуванням, країни, яка продовжить і завершить децентралізацію, матиме чесний суд, поважатиме свободу слова, бізнес, який сплачує податки— говорить в.о. міського голови Чернігова і висловлює сподівання, що навіть в умовах війни в країні буде зроблено все можливе аби зберегти демократію. 

Ребекка Гармс, в свою чергу, висловила зацікавленість у співпраці з містом та областю.

 

Ми хочемо співпрацювати з місцевими партнерами, щоб зрозуміти, що добре функціонує з реформи децентралізації, а що ні.  Як на ці процеси вплинула війна. Можливо, десь потрібно щось відновити та надати новий поштовх, можливо якісь аспекти потребують нового обміркування чи підходу. Сподіваюсь, нам вдасться зрозуміти ваш регіон і побачити, як працює система управління місцевого самоврядування та що їй заважає, які є бар’єри, а також те, як залучене до процесів громадянське суспільство.

 

 

Представників делегації також цікавило, яка допомога надходить від Німеччини, які організації допомагають Чернігову, як працює німецько-українське муніципальне  партнерство.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!