Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
6 лютого 2024 р.

Скликається сесія Чернігівради. Головні питання — допомога військовим

+4

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7

Передача машин, затвердження допомоги мобілізованим, створення ветеранського простору та ще понад чотири десятка питань. Цього тижня скликається сесія Чернігівської міської ради. Сьогодні, шостого лютого, відбулося засідання погоджувальної ради за участі голів фракцій, начальників управлінь та комунальних підприємств міськради під головуванням в.о. міського  голови Чернігова Олександра Ломако. 

Рада розглянула та затвердила порядок денний сесії, далі його опрацьовуватимуть в комісіях. Олександр Ломако звернувся до депутатів та депутаток з проханням плідно попрацювати, вивчити всі питання. 

 — Перші 10 питань — пов'язані, в той чи інший спосіб, зі Збройними Силами України, зазначив в.о. міського голови Чернігова. 

Зокрема, на розгляд сесії виноситься програма «Оборона. Повага. Підтримка», розроблена на 2024 рік. 

 

— Ми систематизували в цій програмі всі програми, які працюють у міській раді за напрямком Збройних Сил України: соціальна допомога, а також допомога мобілізованим, шефська допомога військовим частинам, програма тероборони тощо. На 2024 рік фінансування з усіх джерел, державного або місцевого бюджетів — 1 млрд 586 млн грн. 

 

 

 

Ще одне питання стосуватиметься створення комунального некомерційного підприємства «Ветеранський простір» Чернігівської міської ради. 

— Це ініціатива ГО «Серцевір». Минулого року ми з ними спілкувалися — депутати передавали їм приміщення колишньої жіночої консультації на вул. Пирогова, вони там почали діяльність. Плануємо тепер там зробити сервісний центр для ветеранів, а також там працюватимуть соціальні працівники, психологи на постійній основі, — розповів Ломако. 

Мають затвердити депутати та депутатки і зміни до ще однієї міської Програми, що дозволить виплатити кожному мобілізованому у 2024 році по 20 тис. грн. А також розширити можливості фінансової підтримки Черніговом військових частин, які дислокуються не тільки на території міста, наприклад, як 1-ша окрема танкова Сіверська бригада. Крім того, своїм рішенням обранці мають передадати військовим придбане за їх звереннням   машини, генератор, пилораму. 

— Зокрема, передаємо 5 автомобілів типу Пікап, які купили за зверненням однієї з військових частин. Поставка очікується до кінця лютого. Це машини для чергування містом Черніговом, — пояснив в. о. очільника міста. 

Всього під час засідання Чернігівської міської ради буде розглянуто 47 питань, включаючи «Різне» та «Депутатські запити»

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!