Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
13 листопада 2023 р.

Відновлення теплогенерації та робота над залученням міжнародної допомоги


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

На налагодження ефективної комунікації та здійснення координації між виконавчим комітетом Чернігівської міської ради, підприємствами теплопостачання міста, іншими суб’єктами господарювання, органами влади, іноземними неурядовими організаціями виконком уповноважив рішенням від сьомого листопада позаштатного радника секретаря міськради Олексія Щербину. 

Система централізованого теплопостачання міста і до широкомасштабної російсько-української війни була неефективною через зношені комунікації та обладнання, а під час активних бойових дій їй ще й завдано суттєвих руйнувань. Тому вона потребує як відновлення, так і модернізації. Працювати над вирішенням цих завдань і допомагатиме Олексій Щербина. Зокрема, в частині залучення міжнародної допомоги.

З минулого року міська рада працює з парнерами над реалізацією спільних проєктів із відбудови міста та об'єктів критичної інфраструктури. Цей напрямок важливо й надалі фахово розвивати, йшлося під час засідання виконкому. 

 

— Зараз дуже ефективною може бути робота з міжнародними партерами. Я особисто неодноразово вів переговори, наприклад, з USAID, для яких теплогенерація один із пріоритетів і вони готові виділяти кошти і допомагати. А ще NEFCO, GIZ та інші фонди. Цю всю роботу потрібно координувати та вести фахові переговори,  — говорить в.о. міського голови Олександр Ломако. 

 

 

 

Про вже досягнуті домовленості та подальші плани повідомив під час засідання Олексій Щербина. 

 

—  Очікуємо поставки спеціалізованої техніки для двох підприємств. Вже законтрактовані три когенераційні установки на об'єкти комунальної форми власності. Підписується документ на ще одну велику когенераційну установку, яка дозволить забезпечити безаварійне постачання тепла та елекроенергії туди, де знаходиться обласна лікарня та інші медзаклади. 

Вперше саме в частині теплопостачання ми зв'язалися з таким фондом як NEFCO. До цього їх пріоритетом в нашому місті було відновлення водопостачання, — повідомив Олексій Щербина. 

 

Крім того, місто не відмовилося від планів,  повернувши ТЕЦ та «ОТКЕ» в комунальне управління, об'єднати їх системи в єдине ціле і модернізувати. Саме тому під час перемовин з партнерами часто обговорюються не лише першочергові задачі, наприклад, стабільне проходження опалювального сезону в умовах можливих відключень електроенергії, а й стратегічне бачення містом власної теплогенерації та можлива роль донорів в реалізації цього проєкту. 

Сюжет телеканал «Дитинець»

Пресслужба Чернігівської міської ради 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!