Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
8 вересня 2023 р.

Як вилучення ПДФО військових з місцевих бюджетів вплине на функціонування Чернігова


Фото № 1
Фото № 2

Забрати з місцевих бюджетів 100% ПДФО від військових і передати у державний. Такі зміни розглядають в межах формування головного кошторису країну на наступний рік. Для міст та громад, які отримали суттєві руйнування під час бойових дій, є прифронтовими, такі зміни означатимуть додаткове збільшення дефіцитів у бюджетах і зменшення можливостей для базового функціонування, не говорячи про відновлення. Наразі ПДФО від військових для них є чи не єдиною статтею доходів, або ж максимальною. І саме ці кошти дозволяють ремонтувати розбите під час війни і готуватися до зими. Якщо рішення буде прийнято не на користь місцевих бюджетів, як це вплине на Чернігів, прокоментував в.о. міського голови Олександр Ломако.

   — Для таких міст як наше, а ще Харків, Миколаїв, Запоріжжя, Суми тощо, прикордонних, прифронтових, розбитих під час бойових дій втрата цих надходжень є загрозою, яка вплине на функціонування міста, повноту та якість надання базових послуг мешканцям.

З початком великої війни відбувся відтік людей та бізнесу. Давайте будемо реалістами, нових підприємств найближчими роками у нас, очевидно, теж не з’явиться. Сусідство з країною-агресоркою та загроза постійних обстрілів не робить такі міста та області, привабливими для інвесторів. Це все втрати для місцевих бюджетів, які частково покривав ПДФО від військових. Ми мали можливість ремонтувати розбиті будинки та інфраструктуру, надавати людям послуги, допомагати ЗСУ.

Сьогодні українські міста опинилися в різних умовах десь формується профіцит бюджету (туди релокувався бізнес, переїхали люди), а на нашому прикладі підраховуємо збитки від війни та дефіцит коштів у казні. В той час, коли наші витрати навпаки суттєво зросли, а їх природа змінилась потрібно відбудувати зруйноване, повертати додому людей, без цього у міста немає майбутнього. І якщо держава при прийнятті рішення про розподіл ПДФО від виплат військовим хоча б не скоригує його регіональним підходом, то нам, аби вижити, потрібно буде урізати витрати на те ж прибирання, утримання інфраструктури, закладів медицини та освіти… Про розвиток я взагалі мовчу, не буде ресурсу навіть на те, щоб відновлювати розбите. Треба зважено приймати подібні рішення. Ті громади, які мають профіцити бюджетів, а, отже, можливість витрачати кошти на власний розвиток, то там треба дивитися і може, дійсно, направляти ці кошти на оборону, а там, де йде мова про функціонування і відновлення,  не можна цього чіпати і треба говорити про це в голос.

Ми всі ці загрози розуміємо і, поки рішення на рівні держави не ухвалено, звертатимемось із аргументами та розрахунками до депутатів, уряду, бюджетного комітету, аби позиція таких міст як Чернігів та прикордонних громад була почута.

Водночас, вже зараз маємо готуватися до найгіршого для нас бюджетного сценарію я вже дав доручення фінуправлінню міськради відпрацьовувати урізання кошторисів на наступний рік, в тому числі, і по захищених статтях.

Відеоматеріал телеканалу "Дитинець"

 

Пресслужба Чернігівської місько ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!