Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
17 серпня 2023 р.

Очищення міського простору Чернігова від символіки російської імперської політики


Фото № 1

27 липня 2023 року набув чинності Закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», який визначив правові засади засудження російської імперської політики в Україні, заборони пропаганди її символіки та встановив порядок ліквідації символіки російської імперської політики.

У зв'язку зі змінами у чинному законодавстві та перерозподілом повноважень між гілками влади, а також з метою фінансового забезпечення задач визначених цим Законом, виникла потреба в актуалізації заходів «Міської цільової програми з охорони та збереження пам'яток культурної спадщини м. Чернігова на 2022-2026 роки». Відповідні зміни та доповнення погоджені на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 17 серпня.

Відповідно до норм Закону у місцевих рад є шість місяців, щоб вилучити з публічного простору назви та пам’ятники, присвячені російським імперським діячам та географічним об’єктам країни-агресора.

Формування відповідних переліків пам'ятників, пам'ятних знаків та інших об'єктів культурної спадщини здійснюватиметься на підставі моніторингу та рекомендацій профільної Робочої групи, а також на підставі відповідних рішень  виконавчого комітету міськради.

— Візьміть час для формування комісії, залучіть до її складу максимальну кількість громадськості. Треба розсудливо до цього підійти і проявити мудрість в цьому питанні, — зауважив під час розгляду цього питання в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. 

Тобто, на виконання статей 5 та 8 вищезгаданого Закону України Чернігівська міська рада протягом шести місяців з дати набуття ним чинності має забезпечити демонтаж (перенесення) заборонених  об`єктів, що потребує доповнення відповідної міської Програми заходами та передбаченням додаткового фінансування за рахунок коштів міського бюджету. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Головне фото з мережі Інтернет

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!