Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
10 серпня 2023 р.

Чернігів відвідав новопризначений посол Німеччини в Україні Мартін Єґер

+12
+9

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6
Фото № 7
Фото № 8
Фото № 9
Фото № 10
Фото № 11
Фото № 12
Фото № 13
Фото № 14
Фото № 15

Сьогодні, 10 серпня, у Чернігові зі своїм першим візитом перебував новопризначений Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Мартін Єґер. Він зустрівся з в.о. міського голови Олександром Ломако. Знайомство відбулося в стінах Чернігівської міської ради, після чого делегація посольства та представники муніципалітету виїхала на вулицю Чорновола, аби подивитися, яких руйнувань завдано місту та як воно відновлюється. 

Олександр Ломако розпочав зустріч зі слів вдячності на адресу Німеччини та її народу за підтримку України. В свою чергу, пан Посол запевнив, що так буде й надалі, також його країна готується взяти лідерство в повоєнній відбудові України. 

— Ми відчуваємо велику відповідальність за Україну та її людей. Після США ми займаємо друге місце, з відривом від інших країн, за кількістю наданої допомоги. Ми робимо це з великою повагою до країни, яка захищає свою незалежність , сказав Мартін Єґер. 

Крім того, пан Посол Німеччини повідомив, що його відомство продовжуватиме зміцнювати вже налагоджені контакти з Черніговом. 

Під час спілкування йшлося про тяглість партнерських стосунків між Черніговом та Німеччиною. Вже понад 20 років ми маємо місто-побратим Меммінген, а цього року підписали угоду ще й з Аахеном. Обидва міста допомагають Чернігову відновлюватися і готові до довгострокової співпраці. 

Також наше місто отримує підтримку і від німецьких організацій, наприклад, товариства міжнародного співробітництва  GIZ, яке спрямовує кошти на відновлення об'єктів критичної інфраструктури та придбання спецобладнання (для КП "Чернігівводоканал"). 

Олександр Ломако також подякував Німеччині в особі поважного гостя за підтримку впровадження в нашій країні реформи децентралізації, яка вкотре підтвердила свою ефективність вже в умовах широкомасштабної війни. 

В перші дні широкомасштабної війни лідери місцевого самоврядування взяли на себе велику частину відповідальності за ситуацію в країні: організовували свої міста, гуманітарні місії, підтримку військових.  Ця реформа показала себе як така, що вдалась.  Роль Німеччини в її впровадженні дуже висока. 

— Ми переконані, що основу будь-якої державності, яка має добре функціонувати, утворюють саме громади, які здатні і мають спроможності самостійно вирішувати свої проблеми і регулювати своє життя, — відповів Мартін Єґер, погоджуючись з важливістю цієї реформи. 

Після офіційного спілкування делегація посольства у супроводі в.о. міського голови виїхала на вулицю Чорновола. Олександр Ломако розповів про злочинні дії армії рф, які спричинили там такі руйнування та десятки смертей. А також, як триває процес відновлення, що вже вдалося відремонтувати, а що підлягає виключно знесенню і необхідності повної відбудови. 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!