5 травня 2023 р.

Стройова, стрільба, орієнтування на місцевості та куліш: як проходила «Джура» у Чернігові

Патріотичне виховання дітей завжди є важливим етапом у освітньому процесі, особливо зараз, у нинішніх умовах. Так, у Чернігові 3 травня відбувся міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), в якому взяли участь 250 учнів закладів загальної середньої освіти.

Патріотичні змагання проходили на базі шкіл №27, 30, а також Чернігівського центру дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання. На урочисте відкриття завітали заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур та начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

У цих змаганнях взяв участь 31 рій це команди учнів та учениць із 25 шкіл міста, у кожній по вісім учасників та учасниць. Кожен рій має свою форму, емблему та гасло. Щоб взяти участь у цих патріотичних змаганнях, усі вони пройшли ретельну підготовку та тренування протягом півроку. Діти показали свої знання з історії, медицини, вправність у військово-спортивних конкурсах, стройовій підготовці, стрільбі, вміння орієнтуватися на місцевості. Був і творчо-мистецький конкурс, цьогоріч учасники креативили на тему «Україна – переможе!».

На захід були також запрошені військово-музичний центр Сухопутних військ Збройних Сил України, капела "Дзвони сонця" міської школи мистецтв ім. Любомира Бондарука. Спостерігали за змаганнями й нинішні захисники та захисниці України.

Військово-патріотична гра "Сокіл" ("Джура") є дуже важливим і ефективним методом та засобом виховання якості національної свідомості, ідентичності, роботи в команді, мужності, тобто всіх тих якостей, які діти отримують і повинні отримувати в школі за шкільною партою. І далі любити свою державу, підкреслив начальник управління освіти міськради Василь Білогура.

Після патріотичних змагань джури відпочивали та пригощалися стравами справжньої польової кухні.

Переможцями І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура") стали:

Молодша вікова група:

І місце рій "Козачата" ліцею № 32;

ІІ місце — рій "Відважні сіверяни" ЗОШ № 25;

ІІІ місце —  рій "Козачата" ЗСШФМП № 12.

Середня вікова група:

І місце рій "Богданова внуки" ЗОШ № 3;

ІІ місце рій "Патріот" ліцей № 22;

ІІІ місце рій "Північні орли" ЗОШ № 27.

Старша вікова група:

І місце рій "Байрактар-34" ЗОШ № 34;

ІІ місце рій "Січові стрільці" ліцей № 15;

ІІІ місце рій "Сіверські вовки" СЗСШ № 1.

Далі у команд із найбільшою кількістю балів участь в обласному етапі таких змагань.

Пресслужба Чернігівської міської ради за повідомленням управління освіти міськради

Відеосюжет телеканалу "Дитинець"