5 травня 2023 р.

У Чернігові з 5 червня запрацюють пришкільні літні табори

У Чернігові з 5 по 23 червня на базі закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності міста працюватимуть табори з денним перебуванням. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 4 травня.

— Також в проєкті рішення міститься перелік дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Планується забезпечити їх безкоштовним харчуванням, — повідомила під час засідання заступниця начальника управління освіти Олена Горна.

Відповідно до рішення виконкому про організацію харчування дітей у закладах освіти Чернігова, вартість харчування (сніданок, обід, підвечірок) становитеме до 90 грн. Діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, і які перебуватимуть у таборі, харчуватимуться безкоштовно. А саме:

• діти-сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пунктів 19-24 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також діти загиблих (померлих) осіб, визначених у частині першій статті 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;
  • діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;
  • рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;
  • діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;
  • діти з інвалідністю;
  • діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • діти з багатодітних сімей;
  • діти з малозабезпечених сімей;
  • діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;
  • діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи;
  • діти, які перебувають на диспансерному обліку;
  • талановиті та обдаровані діти переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій;
  • діти учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд.

Загальна кількість таких дітей до шести тисяч осіб. Перерозподіл коштів, у розмірі восьми мільйонів гривень, необхідних для забезпечення дітей харчуванням, затвердили на виконавчому комітеті 20 квітня.

Це дуже вважливе питання. Наразі необхідно відновити роботу пришкільних таборів, які через ковід та військові дії не працювали у Чернігові. Хоча минулого року були організовані інші шкільні активності, які були позитивно сприйняті, тому що для дітей це важливий напрямок. Важливо, щоб в таких важких умовах, з постійними тривогами, коли дітям психологічно важко, вони більше часу проводили разом, більше спілкувалися, брали участь у якихось активностях. Це важливий напрямок, тому ми вже виділили кошти з міського бюджету на харчування дітей окремих категорій,  каже в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.

Рішення виконкому прийняте на виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», яким зазначено типи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до яких також належить табір з денним перебуванням табір, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров'я, фізичної культури та спорту, в якому забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин.

За словами заступниці начальника управління освіти міської ради Олени Горної, всі заходи організовані для дітей, які перебуватимуть у таборі, проходитимуть виключно на території закладу освіти. Оскільки потрібно, щоб був забезпечений доступ до укриття.

Сюжет телеканалу "Дитинець"

Пресслужба Чернігівської міської ради

Головне фото ілюстративне з мережі Інтернет