Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 березня 2023 р.

Загальноміська нарада. Які питання розглядали цього тижня


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4

Компенсація за комунальні послуги, стихійна торгівля, паркування на зелених зонах та весняна висадка дерев. Це частина питань, які були розглянуті під час загальноміської наради в муніципалітеті, що відбулася сьогодні, 21 березня, під головуванням в.о. міського голови, начальників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради. 

Детальніше читайте нижче. 

 

Програма компенсації за комунальні послуги 

На розгляд депутатів Чернігівської міської ради у березні буде винесено Програму компенсації за комунальні послуги для мешканців квартир, які зруйновані внаслідок російської агресії. 

Мова про оселі, які були пошкоджені, наприклад, внаслідок прямого влучання чи пожежі, і всередині них робився ремонт для відновлення цілісності конструкцій. Разом з тим, власники цього помешкання, не маючи змоги зробити вже косметичний ремонт та чекаючи на компенсацію з бюджету держави. Тому, прийнято рішення підтримати цю категорію чернігівців і розпобити відповідний механізм відшкодування за комунальні послуги. 

— Буде створено комісію. Житлові організації нададуть перелік квартир, які постраждали внаслідок російської агресії, цей перелік буде передано надавачам житлових послуг — житловим і тепловим організаціям, які зроблять перерахунок, нададуть всю інформацію в соцзахист, який підготує відповідне рішення виконавчого комітету в якому буде затверджений комісією перелік квартир і сума, яку необхідно кожному надавачу послуг відшкодувати. Після того як виконком приймає рішення кошти відшкодовуються. Мова йде про опалювальний період з 15 жовтня 2022-го по 15 квітня 2023-го (вартість послуги з теплопостачання) і житлові організації з 1 травня 2022 року по 30 квітня цього року. Тобто, нарахування за рік знімаються з цих квартир, — пояснив начальник управління ЖКГ Ярослав Куц.  

 

Навести лад з білбордами, стихійною вуличною торгівлею та паркуванням

В.о. Чернігівського міського голови  дав доручення управлінню ЖКГ та КП "Муніципальна варта" звернутися до власників рекламних носіїв, аби ті упорядкували бігборди. Мова про обідрані щити, які псують зовнішній вигляд міста. 

Також перед мунвартою Олександр Ломако поставив задачу регулювати появу стихійної торгівлі.

— Наша задача не допускати перетворення Чернігова на районний центр 90-х років. Будь ласка, особистий контроль.  Спілкуйтеся з людьми, не прибирайте їх безмовно. І не допускайте, в жодному разі, активізації цієї стихійної торгівлі. 

Ще одне питання на яке звернув увагу Олександр Ломако — паркування автівок на зелених зонах, наприклад в Ялівщині, або біля річки в районі готелю "Придеснянський". 

— Починається тепло. Дуже багато питань стосовно парковок на зелених зонах, стосовно проїзду цими зонами. У нас цього раніше не було. Звичайно, люди намагаються там чи проїхати, чи запаркуватися, але треба щоб і патрульна поліція працювала. Вам треба це відпрацьовувати і мати з ними робочий контакт, — сказав Ломако. 

 

Місячник з благоустрою та висадка дерев

У Чернігові до Великодня комунальники працюватимуть над прибиранням міста та підготовкою його до теплого сезону після зими. 

"Зеленбудівці" минулого тижня вже почали висаджувати дерева. Про це повідомив під час наради директор підприємства Віталій Морський. 

— На вулиці Захисників України було висаджено минулого тижня 60 лип. Це дорослі дерева, їм більше восьми років. Висота 4,5 м і вище. Обхват стовбура — 18-20 см. А на майбутнє плануємо завезти дерева з обхватом  20-25 мм, — повідомив Віталій Морський. 

Пресслужба Чернігівської міської ради 

 

 

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!