Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
21 березня 2023 р.

Заступниця директора Міського палацу культури ім. В. Радченка про обшук на підприємстві та вилучення запасів їжі та води, зроблених для дітей


Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3

Про ситуацію на комунальному підприємстві "Міський Палац культури імені В'ячеслава Радченка"  проінформувала заступниця директора Альона Іваненко. Відбулося це під час щотижневої загальноміської наради сьогодні, 21 березня. Предметом її доповіді став обшук на підприємстві, що відбувся 17-го числа цього місяця. 

— У п'ятницю (17 березня ред.) у нас було привітання зі святом працівників ЖКГ. Після заходу, хвилин через 20-30, прийшли хлопці у формі з собакою, сказали — замінування. На питання "Чи евакуювати людей?"  сказали ні, не потрібно. Заступник кілька разів питав про це, бо на території діти.

За деякий час, як поїхали ці працівники, приїхала поліція, — каже Альона Іваненко. 

Правоохоронці, які приїхали, почали проводити на комунальному підприємстві обшук, розповідає далі Іваненко. 

— На питання: "Чи є якесь розпорядження?", "Чи є якась ухвала?", "Чи хоч щось?", письмових документів надано не було. Все це було усно. 

Обшуки, за словами представниці комунального підприємства, тривали з 17-ї до 23-ї години 17 березня. 

— У нас на шляху до укриття є кімната, де у вільному доступі знаходилася вода для укриття і елементарний набір продуктів для внутрішнього забезпечення укриття. У нас діти, у нас стільки разів було, що тривалі тривоги: мама привела старшу дитину займатися, а з молодшою не розрахували, що мають сидіти три-чотири години в укритті і ми допомагали чим могли.

Це найменша кількість того, що ми могли забезпечити на добу, якби, не дай боже, щось трапилось таке, щоб ми там застрягли, а з нами застрягли діти та дорослі, які на той час перебували у палаці культури. Крім цього, у нас проходять заходи, є співробітники. Це не гуманітарна допомога — це для внутрішніх потреб міського палацу культури і для людей, які через війну вимушені знаходити прихисток  у нашому укритті, — пояснює заступниця директора комунального підприємства.

Саме цими речами, мінімальний запас яких був зроблений для внутрішнього користування під час повітряної тривоги, і зацікавилися правоохоронці, продовжила Альона Іваненко. 

— Я вчора з таким подивом дізналася, що ми відмовляємося надати документи. Оскільки в п'ятницю це був вже неробочий час, у мене не було ні бухгалтерії на місці, нікого. Це вже було після 17-ї години. Субота-неділя вихідні, вчора до мене не було жодного дзвінка, жодного звернення про надання якихось документів, навіть усно, я вже не кажу про письмову якусь ухвалу. 

Все, що зберігалося в цій кімнаті правоохоронці вилучили, хоча до них було прохання не роботи цього, так як у будь-який момент може розпочатися тривога, діти будуть переміщені в укриття і виникне потреба, в першу чергу, у воді, розповідає заступниця директора комунального підприємства.

— До того ж, у мене постійно вимагали вилучити сервери з камер спостереження.  Знову ж таки, на прохання "Чи є якась письмова ухвала чи хоч щось?", бо у мене забирають майно, нічого не було надано. Навіщо їм сервери, пояснення я не отримала, говорить Альона Іваненко. 

В.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако після розповіді представниці Міського палацу культури публічно звернувся до правоохоронців з єдиним проханням. 

— Після цієї доповіді у мене одне звернення до керівництва Національної поліції: навіщо ви забрали у дітей їжу і воду, яку вони використовують під час повітряних тривог у сховищі. Будь ласка, поверніть назад дитяче харчування, памперси та воду  це для дітей. Поверніть, будь ласка, шановна поліція!, — звернувся до правоохоронців Ломако. 

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!