Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
20 березня 2023 р.

У Чернігові вшанували пам’ять гетьмана України Івана Мазепи

+2

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5

20 березня — День народження українського гетьмана Івана Мазепи. У Чернігові пам'ять визначного державного і політичного діяча, благодійника вшанували покладанням квітів до його пам'ятника. Участь у заході взяв в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако, представники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», а також громадськості.

— Іван Мазепа. Одна із найвизначніших постатей нашої історії. Величний будівничий Української національної держави. Політик і полководець, який зумів визначити пріоритет та зробив геополітичний вибір. Геть від москви! На жаль, його спроба виявилася невдалою. Але стратегічно стала дороговказом.

Меценат, який дбав про культуру, науку, освіту і духовність. Формування еліти визначив пріоритетом розвитку держави. Дипломат. Поет. Герой легенд… Мазепа - справжній бренд Чернігова. Його досі ненавидять і бояться на московії. А для нас він і сьогодні актуальний, як ніколи, великий український Гетьман Іван Мазепа, — говорить Олександр Ломако. 

 

Нагадаємо, що одним із напрямків діяльності Івана Мазепи було меценатство. Із його ім'ям тісно пов’язаний розквіт та підйом Чернігова у кінці XVII–XVIII ст., перетворення його на на другий після Києва культурно-духовний центр у Гетьманщині.

Епіцентром уваги гетьмана у Чернігові був Борисоглібський монастир — резиденція чернігівських архієпископів. Він надав 10 000 золотих на розбудову кафедрального монастиря. 

За допомогою та дозволом гетьмана Івана Мазепи на території кафедрального Борисоглібського монастиря був відкритий один із найстаріших навчальних закладів в Лівобережній Україні — Чернігівський колегіум.

Також Іван Мазепа дав десять тисяч злотих на завершення будівництва та оздоблення величного Троїцького собору (1678–1695 рр.) — головної споруди Троїцько-Іллінського монастиря.

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!