Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
9 березня 2023 р.

Чернігів вшанував пам'ять Тараса Шевченка

+3

Фото № 1
Фото № 2
Фото № 3
Фото № 4
Фото № 5
Фото № 6

Сьогодні, 9 березня, увесь світ відзначає 209-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Поет, художник, духовний проповідник українського народу залишив для усіх нас величезну творчу спадщину. Його вірші написані понад століття тому, але актуальні й досі.

У Чернігові традиційно в цей день відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника Великого Кобзаря.

Владу міста на заході представляли заступниця міського голови Вікторія Пекур, заступник міського голови-керуючий справами виконкому Сергій Фесенко та керівники структурних підрозділів міської ради. У зібранні також взяли участь керівництво області, військовослужбовці, представники релігійних об’єднань, громадський актив і просто небайдужі громадяни.

Під час виступу заступниця міського голови Вікторія Пекур зазначила, що творчість Тараса Шевченка це вісь неперервності історичного часу, адже вона ввібрала в себе усі досягнення попередників, починаючи від біблійних пророків до Григорія Сковороди, Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ’яненка та інших.

Тарас Григорович мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною й суверенною державою, коли в Україні шануватимуть мову, культуру та історію нашого народу, а люди будуть щасливими. І закликав до цього співвітчизників.

Життєдайна поезія Шевченка вселяє в нас надію в майбутнє українського народу і подальше його процвітання. Тарас Шевченко це духовна зброя українців, на рівні з танками і рушницями. І до того часу, поки в нашого народу є таке потужне джерело мужності й патріотизму, як Шевченкове слово Україна живе і житиме! підкреслила вона.

 

У свою чергу в.о. Чернігівського міського голови Олександр  Ломако про сьогоднішній день говорить наступне. 

— Ви бачите, як вони бояться Шевченка. Досі. Вночі вирішили «привітати» нас та нанесли найбільший ракетний удар в 2023-му. Не допоможе. З кожним ударом, кожною жертвою, кожною ракетою лише зростає наша ненависть.

Кобзар — безумовноголовна книга нації. Він сформував нас, дав настанови та Заповіт. І його пророчі слова зараз актуальні, як ніколи. І вони наближають нашу Перемогу, мотивують на боротьбу. Бо лише в своїй хаті своя правда, і сила, і воля.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!