6 березня 2022 року російська армія обстріляла чернігівську школу №20. Внаслідок прильотів було пошкоджено дах, більшу частину вікон та дверей, систему опалення, внутрішні приміщення, а також фасад будівлі.
Сьогодні, 6 березня 2023-го, цей навчальний заклад вперше з початку великої війни відчинив двері для своїх підопічних. Мова наразі тільки про початкові класи. Це стало можливим завдяки ремонтним роботам, які розпочали влітку, спрямувавши на них кошти бюджету Чернігівської міської територіальної громади та благодійників.
Як триває відбудова одного із найбільш пошкоджених ЗЗСО дивився в.о. міського голови Олександр Ломако.
— Тоді важко було уявити, що через рік ми прийдемо сюди і побачимо частково придатне, але придатне, приміщення для навчання дітей. Це говорить про те, що попри війну Чернігів продовжує відновлюватися. Освіта — один із головних наших пріоритетів і дуже важливо, що зараз у нас уже 50% дітей навчаються у місті офлайн. Це від самого початку було нашим пріоритетом, бо ми розуміли, що якщо не повернемо дітей, ну і, відповідно, батьків, то вони будуть шукати інші міста або країни, де їм тимчасово проживати, і це вплине на їх подальше рішення повертатися додому, — говорить Олександр Ломако.
На сьогодні відновлено очний навчальний процес для десяти класів початкової школи, а це більше 250 учнів та учениць. Всього тут 13 класів початкової школи, три з них обрали навчатися дистанційно. Онлайн здобуватиме поки освіту і середня ланка. Це пов'язано з тим, що у закладі й надалі тривають ремонтні роботи. В планах збільшити кількість класів, які навчатимуться офлайн, вже після весняних канікул.
— З міського бюджету було виділено до 10 млн грн на ремонт школи та укриття. Я бачу, що ми будемо ще кошти виділяти, бо є роботи, які потрібно виконати. І, одночасно, дякую всьому колективу школи, батькам за терпіння, дітям за наполегливість і нашим партнерам, які також інвестувалии кошти у відновлення освіти і підтримували, в тому числі, школу №20. Без вас ми б не справилися, — подякував всім, хто долучився до процесу відбудови школи в.о. Чернігівського міського голови.
Наталія Малець розповіла за якими напрямки було спрямовано кошти, передбачені для відновлення її закладу.
— Левову частку капітальних робіт виконано за кошти міського бюджету: відремонтовано дах, вікна, двері, систему опалення. Але ж, внутрішні роботи — це теж величезна частина роботи. Так, кабінет нової української школи, який сьогодні розпочав свою роботу, відремонтований за рахунок спонсорів — фонду SavED. Також за кошти благодійників "Save the Children" зроблено освітній центр. Ну і сьогодні розпочався капремонт спортивної зали, яка дуже сильно постраждала. За кошти міського бюджету там відремонтовано дах, але ж внутрішня частина також потребує ремонту. Тому підписано Меморандум про співпрацю між Управлінням освіти ЧМР та фондом "Сягай небес", який нам з цим допомагатиме, — повідомила директорка школи Наталія Малець.
Пресслужба Чернігівської міської ради