Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
4 березня 2023 р.

АМУ звернулась до уряду щодо погашення дефіциту освітньої субвенції. Так, Чернігів недоотримав більше 80 млн грн


Фото № 1

Якісна освіта вимагає відповідного фінансування. Про це йшлося на засіданні Правління Асоціації міст України, що відбулося 3-го березня у Києві. У ньому взяв участь в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако. 

Кожна друга громада в Україні має дефіцит освітньої субвенції понад 10%. Наразі 715 органів місцевого самоврядування повідомили про незабезпеченість громад освітньою субвенцією загалом в обсязі 8,5 млрд гривень. Серед них і Чернігів, йшлося на засіданні Правління АМУ. 

 Для Чернігова на 2023 рік вона (освітня субвенція — ред.) складає 453,6 млн грн, при потребі 535,1 млн. Тобто, на 81,5 млн грн менше. А це заробітна плата наших вчителів. І якщо за словами міністра освіти Сергія Шкарлета, який брав участь в засіданні онлайн, коефіцієнт передбачався на рівні 0,9 від потреби, то для Чернігова це 0,82, — говорить Олександр Ломако. 

У зв'язку з цим Правління Асоціації міст України звернулось до Уряду, аби той погасив 8,5 млрд грн дефіциту освітньої субвенції в 2023 році.

— Місто своїми коштами оплачує роботу непедагогічних працівників, комунальні послуги та ремонти. Оплата педагогічних працівників має фінансуватися за рахунок освітньої субвенції, ще раз наголосив в.о. Чернігівського міського голови. 

Додамо, що здійснення виплат освітньої субвенції саме державою передбачено законом, адже середня освіта є державною гарантією. Державні кошти спрямовуються виключно на заробітну плату педагогічних працівників шкіл. Всі ж інші витрати на утримання закладів освіти забезпечують органи місцевого самоврядування

Пресслужба Чернігівської міської ради

 

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!