24 лютого 2023 р.

Виконком погодив виплати для сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

У Чернігові дев'яти особам буде надана одноразова матеріальна допомога, як членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплати 603 тисячі гривень. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 24 лютого.

В поточному році таку матеріальну допомогу з бюджету Чернігівської територіальної громади вже отримали 58 осіб на загальну суму понад 3,7 млн грн.

Нагадаємо, у місті діє Програма надання одноразової матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України на 2023 рік, що затверджена рішенням Чернігівської міської ради від 23 грудня 2022 року.

Передбачено, що допомогу від міста зможуть отримати усі сім’ї загиблих чернігівців, які з 2014 року забезпечували оборону України, захищали населення та інтереси держави у зв’язку з російською військовою агресією проти України. Сума виплат 67 тисяч гривень одному з членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України за згодою інших членів родини, що становить 10 мінімальних заробітних плат, встановлених чинним законодавством станом на 1 січня 2023 року. Або ж ці гроші можуть бути розподілені пропорційно між всіма членами сім'ї загиблого, які мають на це право.

Крім того, Програмою передбачена й виплата разової грошової компенсації за виготовлення та встановлення надмогильного пам’ятника загиблим Захисникам і Захисницям України на загальну суму до 20 тисяч гривень, але не більше фактичних витрат.

Для отримання матеріальної допомоги представники родини мають право подати письмову заяву до департаменту соціальної політики Чернігівської міської ради. До цієї заяви додаються:

• копія паспорту громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
  • копія облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);
  • копію документа, що підтверджує статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
  • копію сповіщення про загибель або інших документів, що підтверджують загибель/смерть Захисника і Захисниці України;
  • копія свідоцтва про смерть Захисника і Захисниці України;
  • документ, що підтверджує зареєстроване місце проживання у місті Чернігові загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
  • копії документів, що підтверджують родинні зв’язки членів сім’ї загиблого (померлого) Захисника і Захисниці України;
  • реквізити рахунку (IBAN), на який має бути перерахована матеріальна допомога;
  • письмова заява інших членів сім’ї на перерахування матеріальної допомоги уповноваженому члену родини.

В інтересах неповнолітньої особи заяву подає її законний представник.

Для отримання разової компенсації за виготовлення та встановлення надмогильного пам’ятника члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України мають право звернутись також із письмовою заявою, до якої додаються:

• копія паспорту громадянина України, або інший документ, що посвідчує особу;
  • копія свідоцтва про смерть Захисника і Захисниці України;
  • реквізити рахунку (IBAN), на який має бути перерахована матеріальна допомога;
  • копія рахунку (договору) та акту виконаних робіт з виготовлення та встановлення надмогильного пам’ятника;

Пресслужба Чернігівської міської ради