20 лютого 2023 р.

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні

Сьогодні, 20 лютого, Україна відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні. У Чернігові, біля меморіальної стели на честь Героїв Небесної Сотні, зібралися представники влади міста й області, військові та громадськість, щоб вшанувати загиблих під час Революції Гідності.

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знаку та згадали події, які відбулися в Україні дев’ять років тому, коли у Києві гинули зовсім невинні люди, які боролися за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України.

Як відомо, серед Героїв Небесної Сотні були і троє наших земляків: Андрій Мовчан, Василь Прохорський, Віктор Орленко.

Заупокійну літію за полеглими захисниками України відправив настоятель церкви святих Михайла і Федора Чернігівської Єпархії ПЦУ Олег Сіренко.

17 лютого 2021 року Верховна Рада України визнала Революцію Гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи. Небесна Сотня це перші герої російсько-української війни.

На честь Героїв Небесної Сотні Андрія Мовчана та Василя Прохорського у Чернігові вже названі вулиці.

На найближчому засіданні Чернігівської міської ради розглядатиметься питання щодо перейменування вулиць, де планується провулок Костромський перейменувати на честь Віктора Орленка. Також, замість вулиці Орловська, у місті з’явиться вулиця Небесної Сотні.

Пресслужба Чернігівської міської ради