Сильна злива, яка сталася у Чернігові 30 червня та спричинила підтоплення і руйнування окремих приватних будинків, визнана надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Відповідне рішення одноголосно прийняла комісія з ліквідації надзвичайної ситуації на своєму засіданні, що відбулося сьогодні, 2 липня, в Чернігівській міській раді.
Засідання проходило за участю заступників Чернігівського міського голови Андрія Черненка, Олександра Атрощенка, Сергія Фесенка та представників структурних підрозділів міської ради й інших міських служб, які входять до складу комісії.
Члени комісії обговорили стан ліквідації наслідків цієї негоди та подальші дії міських служб у наданні допомоги постраждалим мешканцям. Зокрема, було вирішено, що усі постраждалі можуть звернутися до відділу звернень громадян міської ради або прийти до пункту обігріву, що розташований по вул. Декабристів і де працюватимуть представники міської ради, та письмово звернутися стосовно руйнування житла чи його підтоплення, а також описати, які нанесені майнові збитки.
- Оскільки по місту більше 100 будинків були підтоплені, то це підпадає під категорію надзвичайної ситуації місцевого рівня. Усі люди, які цього потребували, відселені. Вони отримали продукти харчування та теплий одяг.
На сьогоднішній день ліквідація наслідків такої стихії відбувається по всьому місту, зокрема, прибираються звалені дерева та гілки.
Далі комісійно визначатимуться збитки, які були нанесені стихійним лихом, і вже потім будемо виходити на рівень – обласний чи регіональний, - повідомив заступник міського голови, голова комісії Андрій Черненко.
На запитання журналістів щодо розмиву ґрунту на Валу та Болдиній горі Андрій Черненко повідомив, що у будь-якому разі без проектної документації ніякі роботи там не робитимуться й відповідно не виділятимуться на це кошти. На даний час місто може тільки огородити ці ділянки, щоб ніхто туди не потрапив.
Він також прокоментував ситуацію з житловим будинком по вул. Текстильників, 23. Комісія оглянула цей двоповерховий будинок. Оскільки була загроза його руйнування, було прийняте рішення щодо відселення людей, які там перебували. Додаткове обстеження проводитиметься у середу спеціальною бригадою, яка зробить експертне дослідження, і після цього буде зрозуміло, що робити далі.
Нагадаємо, що під час зливи, 30 червня, в Чернігові за одну годину випала понад місячна норма опадів (72 л на 1 кв метр). Жителі по вул. Декабристів та по вул. Текстильників, 23 - серед найбільш постраждалих від цієї стихії. Крім того, вчора, 1 липня, на вул. Декабристів встановили намет – пункт обігріву, в якому надаватиметься допомога усім, хто постраждав від негоди. З самого ранку комунальна техніка розчищала там дорогу і зливовий канал від мулу та сміття. Кожного дня у ньому чергуватимуть представник від міської ради та рятувальники.
Читайте також:
Зі схилів Валу, Болдиної гори та території за Єлецьким монастирем будуть додатково відводити воду
Міська влада не залишає без уваги жителів найбільш постраждалої від негоди вул. Декабристів
Триває ліквідація наслідків учорашньої негоди на вулиці Декабристів
Чернігівський міський голова звертається до чернігівців у зв'язку зі стихійним лихом
Оперативні дані про допомогу постраждалим від стихії в Чернігові на ранок 1 липня
Прес-служба Чернігівської міської ради