Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
26 листопада 2020 р.

«Наш край» лідирує в Україні за дотриманням гендерних квот у виборчих списках


Фото № 1

Політична партія «Наш край» лідирує в Україні серед інших політичних сил за дотриманням гендерних квот у виборчих списках. Як повідомила депутатка Чернігівської міської ради Марія Родикова, такими є дані дослідження громадянської мережі ОПОРА.

Серед низки політичних сил, що отримали найбільше мандатів за результатами цьогорічних місцевих виборів, найвищий відсоток обраних жінок-кандидатів у списках саме партії «Наш край» – 40,6% (747 жінок обрано депутатками місцевих рад).

Як зазначила Марія Родикова, до Чернігівської міської ради 8-го скликання обрано 17 жінок і 25 чоловіків (у попередньому скликанні працювали 12 депутаток). «У фракції «Наш край» повністю дотримано принцип гендерної рівності, оскільки в її складі – половина жінок і стільки ж чоловіків», - зауважила вона. Марія Родикова вважає, гендерно збалансована міська рада більш якісно працюватиме над розвитком міста і розв’язанням важливих для чернігівців питань.

Загалом серед усіх обраних на місцевих виборах кандидатів 64% є чоловіками, а 36% – жінками. Для порівняння, серед кандидатів 55,5% були чоловіками, а 44,5% – жінками. Іншими словами, жінок було обрано до місцевих органів влади менше, ніж загалом кандидувало.

В обласних радах майже 28,4% обраних депутатів є жінками; в районних – 33,8%; у радах громад з кількістю виборців понад 10 тисяч – 33,3%, у громадах із кількістю виборців до 10 тисяч – 41,7%. Проте найнижчий відсоток жінок є серед обраних міських, селищних та сільських голів – 16,8%. Водночас варто відзначити, що і кандидатів-жінок на дану посаду теж було значно менше, ніж кандидатів-чоловіків.

 

Пресслужба обласної організації ПП «Наш край»

 

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!