Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
2 червня 2016 р.

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації «Детальний план території в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І.Багряного в м. Чернігові»

 

Повідомлення про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації «Детальний план території в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І.Багряного в м. Чернігові»

 

 Проект «Детальний план території багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного» (далі – Детальний план) розроблений на замовлення управління архітектури та містобудування міської ради приватним підприємством «Портал-М» згідно з договором № 04/16 від 14.04.2016.

     Підставою для розроблення вказаного проекту є рішення Чернігівської міської ради від 31 березня 2016 року № 6/VII-27 «Про надання дозволу на розроблення проекту Детального плану території багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного».

     Цей проект є етапом реалізації Генерального плану міста, затвердженого рішенням Чернігівської міської ради від 25 грудня 2003 року (10 сесія 4 (24) скликання).

     Основна мета проекту Детального плану: уточнення планувальної структури і функціонального призначення території, визначення просторової композиції, параметрів забудови; формування принципів планувальної організації забудови; визначення всіх планувальних обмежень використання цієї території; уточнення містобудівних умов та обмежень згідно з планом зонування; визначення потреб у підприємствах та установах обслуговування, місць їх розташування; забезпечення комплексності забудови; сприяння поліпшенню стану навколишнього середовища; визначення напрямів, черговості та обсягів подальшої діяльності щодо інженерної підготовки території; розміщення об`єктів забудови всіх видів; організації транспортного і пішохідного руху; охорони та поліпшення стану навколишнього середовища; комплексного благоустрою з організацією розвитку зелених зон.

     Термін реалізації Детального плану території з урахуванням інвестиційних намірів становить 5 років.

     Проект Детального плану розроблено з урахуванням діючої містобудівної документації: Генерального плану міста; Тимчасового порядку використання території м. Чернігова та матеріалів плану червоних ліній.

     Об’єм і склад проекту відповідає будівельним нормам ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території».

     До складу цього проекту входять текстові (том 1. Пояснювальна записка) та графічні (том 2. Графічна частина) матеріали. Зміст Пояснювальної записки складається з вступної частини, вісімнадцяти розділів, документів та графічних матеріалів. До Графічної частини відносяться: План розташування території у планувальній структурі населеного пункту (району); План існуючого використання території; Опорний план; Схема планувальних обмежень; Проектний план з візуалізаціями; План червоних ліній; Схема організації руху транспорту і пішоходів; Схема інженерної підготовки території та вертикального планування; Схема інженерних мереж, споруд; Поперечні профілі вулиць.

     Проект Детального плану території в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного охоплює площу 9,0 га.

     Територія, що розглядається в межах Детального плану, має достатній рівень інженерного забезпечення: водопровід, газопровід, кабелі зв`язку та електропостачання. Частина інженерних комунікацій зосереджена в межах червоних ліній вулиці Кільцевої, а також частково знаходяться у межах ділянки проектування. Каналізаційні мережі проходять в зоні багатоповерхової житлової забудови на території, прилеглій до вулиць Кільцевої та Генерала Бєлова.

     До обмежуючих факторів при комплексній забудові території кварталу, які мають бути враховані при проектуванні, відносяться: наявність артезіанської свердловини № 76 та її охоронної зони; наявність інженерних комунікацій, які проходять по його території; наявність охоронної зони повітряної лінії 110 кВ, що перетинає земельну ділянку вздовж вулиць Кільцевої та Балицького, та необхідність погодження використання цієї охоронної зони під проїзди та автостоянки для тимчасового зберігання автомобілів з власником мережі, державними органами пожежної охорони та санітарного нагляду.

     Проектом передбачено розміщення забудови на вільній території в межах червоних ліній кварталу. Основний вид використання території – багатоквартирна багатоповерхова житлова забудова з відповідною інфраструктурою сфери обслуговування, яка формується як за рахунок окремо розташованих, так і вбудовано-прибудованих в перших двох поверхах житлових будинків об’єктів обслуговування.

     Характер забудови території кварталу, визначений проектом Детального плану, місце розташування об’єкта містобудування в структурі міста, типи житлових будинків, запропоновані до будівництва, та їх поверховість відповідають згідно з державними стандартами типу житлової зони – Ж-4 «Змішана багатоквартирна житлова забудова та громадська забудова».

     В проекті Детального плану уточнені переважні, супутні і допустимі види використання території, містобудівні умови та обмеження для зазначеної житлової зони Ж-4.

     Основою планувально-просторової організації території кварталу є принцип функціонального зонування, у відповідності до якого визначені зони функціонального використання території:

     - зона багатоквартирної багатоповерхової житлової забудови;

     - зона багатоквартирної багатоповерхової житлової забудови з вбудовано-прибудованими в перших двох поверхах об’єктами сфери обслуговування;

     - зона дитячих дошкільних установ;

     - зона зелених насаджень загального користування;

     - зона автостоянок.

     Загальним принципом архітектурно-просторової композиції кварталу є формування комфортного середовища для його мешканців.

     Забудова кварталу має відбуватися багатоквартирними 10-ти, 11-ти та 16-ти поверховими (як акценти) житловими секціями з комфортними квартирами, що відповідають сучасним вимогам до житла відповідної категорії.

     Дитячий дошкільний заклад на 100 місць розташований майже в центральній частині кварталу (максимальний радіус доступності – 240 м).

     Враховуючи, що на прилеглій до об’єкта проектування території знаходяться загальноосвітні навчальні заклади № 12, № 29 та № 31, проектна потужність яких перевищує фактичну кількість учнів, Детальним планом території передбачається використати вільні потужності цих закладів для забезпечення місцями дітей шкільного віку, які будуть проживати в новому кварталі, у відповідності до розрахунку.

     Загальний обсяг житлової забудови кварталу становить 91,1 тис. кв.м. і розподіляється за поверховістю наступним чином: 10-11 поверхів – 70 % та 16 поверхів – 30 %.

     Враховуючи місце розташування об’єкта проектування в планувальній структурі міста, переважною категорією житла має бути «соціальне» та «доступне» житло.

     Загальна кількість квартир складає біля 1640 одиниць, у т.ч.: 1-кімнатних – 60 %; 2-кімнатних – 37 % та 3-кімнатних і більше – 3 %. Норма житлової забезпеченості прийнята з урахуванням матеріалів Генерального плану міста – 27 кв.м загальної площі на людину. Розрахункова кількість населення кварталу становить майже 3400 чоловік, а його щільність – 448 люд./га, що відповідає вимогам будівельних норм.

     Система обслуговування формується на основі ієрархії центрів, що відповідають планувальній структурі міста. На території кварталу передбачається розміщення установ та підприємств повсякденного, періодичного та епізодичного обслуговування.

     Відповідно до розрахунків та враховуючи інформацію управління освіти і пропозиції управління охорони здоров’я міської ради, проектом також передбачено повний комплекс установ і підприємств обслуговування: амбулаторія загальної практики сімейної медицини, аптека, перукарня, відділення зв’язку, фізкультурно-оздоровчі споруди, підприємства побутового обслуговування, магазини продовольчих та непродовольчих товарів, об’єкти інженерного обслуговування та інше.

     Значна кількість об’єктів обслуговування має розташовуватися в перших двох поверхах житлових будинків, що проектуються вздовж вул. Кільцевої. Загальна площа приміщень об’єктів соціальної інфраструктури становить 13,7 тис. кв.м.

     Визначений прийом забудови забезпечує оптимальний розвиток території кварталу.

     Основне транспортне сполучення території, охопленої Детальним планом, відбувається завдяки існуючий мережі магістральних та житлових вулиць: Кільцевої, Балицького, І. Багряного та Рапопорта. Проектом передбачається реконструкція цих вулиць (Кільцевої – частково) та будівництво зупинок громадського транспорту в зоні забудови кварталу. Враховуючи розташовані поруч торгові центри, пропонується улаштування світлофорного об’єкта для регулювання руху пішоходів та транспорту.

     Розрахункова потреба мешканців кварталу в місцях для паркування автотранспорту, яка становить 323 машино-місць, вирішується за рахунок планувальної структури кварталу: в межах червоних ліній кварталу – 220 машино-місць, а також за рахунок існуючих автостоянок біля торгових центрів «ЕКОмаркет» та «ЕПІЦЕНТР», діючих авто кооперативів, будівництва нових багатоповерхових критих автостоянок та гаражів за рахунок реструктуризації прилеглих виробничих та комунально-складських територій.

     Комплексна забудова кварталу має здійснюватися почергово, рухаючись від східної частини ділянки до західної вздовж вул. Кільцевої.

     Планувальне рішення щодо забудови кварталу передбачає можливість проведення будівельних робіт декількох черг будівництва одночасно за наявності відповідних інвестицій.

     Формування інженерної інфраструктури кварталу передбачає почергове освоєння території: перенесення інженерних комунікацій, передбачених Детальним планом, з подальшим поетапним будівництвом інженерних об’єктів (трансформаторні підстанції, газорозподільні пункти) та відповідних інженерних мереж: тепло-, газо-, електро-, водопостачання і каналізації, зв’язку.

     Теплопостачання для 10-11-ти поверхових будинках передбачається автономне поквартирне від побутових контурних газових теплогенераторів, а 16-ти поверхових – від дахових газових котелень, які будуватимуться для кожного будинку окремо.

     Опалення вбудовано-прибудованих приміщень соціально-побутового призначення, розташованих на 1-2 поверхах житлових будинків, передбачається автономне від опалювального газового обладнання, встановленого у відокремлених вбудованих приміщеннях. Теплопостачання дитячого садка – від окремо розташованої газової котельні на території цього закладу.

     Проект отримав погодження управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради від 01.07.2016 за № 01-20/270; Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації від 05.07.2016 за № 15-1767/8, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області від 08.07.2016 за № 10-03/4906 та Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації від 08.07.2016 за № 04-04/1617.

      Державна установа «Чернігівській обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» своїм листом від 05.07.2016 № 01-00/419 повідомила, що вона не є територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідеміологічного нагляду, і відповідно до Статуту не має повноважень щодо погоджень та видачі висновків по проектній документації.

     Проект Детального плану території був розглянутий на засіданні архітектурно-містобудівної ради при управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради. Члени архітектурно-містобудівної ради одноголосно схвалили представлений проект містобудівної документації та рекомендували управлінню архітектури та містобудування міської ради внести цей проект на розгляд виконавчого комітету Чернігівської міської ради для подальшого його затвердження.

     Ознайомитися з проектом «Детальний план території багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного» можна на електронних носіях: на офіційний сторінці Чернігівської міської ради мережі Інтернет за електронною адресою: www.chernigiv-rada.gov.ua(підрозділ «Містобудівна документація» розділу «Публічна інформація»);на паперових носіях: в управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 82, каб. 203 або 220, тел. 77 49 69; 77 49 58 (понеділок – п’ятниця, з 8.00 до 17.00, перерва з 13.00 до 14.00).

     Пропозиції до зазначеного вище проекту подаються на ім’я міського голови у письмовій формі до 17 години 18 липня 2016 року за поштовою адресою: 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7.

     Відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555, пропозиції до проектів містобудівної документації мають право подавати:

     - повнолітні дієздатні фізичні особи, які проживають на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;

     - юридичні особи, об’єкти нерухомого майна яких розташовані на території, щодо якої розроблено відповідний проект містобудівної документації на місцевому рівні;

     - власники та користувачі земельних ділянок, розташованих на території, щодо якої розроблено проект містобудівної документації, та на суміжних з нею територіях;

     - представники органів самоорганізації населення, діяльність яких поширюється на відповідну територію;

     - народні депутати України, депутати відповідних місцевих рад.

     Пропозиції, подані особами, не вказаними у зазначеному переліку, або подані після встановленого органом місцевого самоврядування строку, залишаються без розгляду.

     Пропозиції подаються громадянами у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом і мають бути обґрунтовані в межах відповідних законодавчих та нормативно-правових актів, будівельних норм, державних стандартів і правил.

     Надані громадськістю пропозиції підлягають реєстрації органом місцевого самоврядування та розглядаються розробником і замовником проектів містобудівної документації у місячний строк.

     За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова.

     Відповідальним за організацію розгляду пропозицій громадськості до вказаного проекту є начальник управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради Калюжний Сергій Сергійович (14000, м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 82, тел. 77 49 69).

 

 

 

Заступник міського голови                                                             В. М. Бондарчук

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!