Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
24 червня 2019 р.

ПРОГРАМА організації та проведення у 2018 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова

ПРОГРАМА організації та проведення у 2018 році громадських робіт для незайнятого населення  м.  Чернігова

МЕТА ПРОГРАМИ.  

Залучення  максимально  широкого  кола  незайнятих  мешканців  м. Чернігова  до  участі  у  виконанні    громадських  робіт, що  дозволить шляхом матеріальної підтримки і адаптації до трудової діяльності безробітних знизити соціальну напругу і вирішувати проблеми міста у благоустрої, відбудові історико-архітектурних пам’яток, заповідників, меморіальних поховань та об’єктів соціальної сфери.

В міському центрі зайнятості впродовж 9 місяців 2017 року перебувало 6900 безробітних громадян. Для вирішення проблеми їхнього працевлаштування застосовувались активні заходи сприяння зайнятості, а саме: працевлаштовані 1650 безробітних, проходили професійне навчання 630 осіб, на громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру працювали 800 мешканців міста. Однак активними формами сприяння зайнятості вдалося охопити лише 44,8 відсотки тих, хто перебував на обліку у поточному році.

Досить високим залишається рівень реєстрації громадян, які не можуть на рівних конкурувати на ринку праці та потребують додаткового соціального захисту, тривалий час перебувають на обліку в міському центрі зайнятості і отримують невелику  за  розміром  допомогу по  безробіттю.

Таким  чином,  одним   із  важливих  заходів  підтримки  людей  у  період   вимушеного   безробіття   та  пошуку  роботи   є  залучення   їх   до  участі  в  громадських  роботах – загальнодоступному виді тимчасової  трудової  діяльності  громадян,  що  виконується  на  договірній основі.

Відповідно до Закону України “Про зайнятість населення”, Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, що затверджений   постановою   Кабінету  Міністрів  України  від  20 березня 2013 року №175, передбачено фінансування таких робіт за рахунок  коштів  місцевого бюджету та/або Фонду загальнообов’язкового  державного соціального страхування України  на  випадок  безробіття (далі – Фонд), а також  окремими  підприємствами,  організаціями  і  установами.

Для виконання громадських  робіт у 2018 році планується  залучити 1385 безробітних громадян і організувати їхню працю на підприємствах комунальної форми власності, державних підприємствах, установах, організаціях, що підпорядковані органам місцевої влади,  а також у інших роботодавців (у разі надходження відповідних звернень щодо виконання робіт тимчасового характеру).

Організація громадських робіт здійснюватиметься за напрямками:

-  благоустрій  та  озеленення  міста, зон  відпочинку  і  туризму;

-  виконання підсобних робіт на ремонті об’єктів соціальної сфери;

- соціальний захист населення.

Реалізація Програми організації та проведення у 2018 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова (далі – Програма) дасть змогу населенню заробляти кошти на прожиття у скрутний для себе час і, разом з тим, внести певний вклад у вирішення соціально важливих проблем міста. Крім того, участь у таких роботах активізує інтерес до пошуку  підходящої роботи, прискорить вирішення проблеми працевлаштування  безробітних.

 

Перелік видів громадських робіт, що організовуються у м. Чернігові у 2018 році. 

Відповідно до вимог чинних законодавчих та нормативних актів громадські роботи повинні відповідати таким основним критеріям:

а) мають тимчасовий характер і для їх організації не можуть бути використані постійні робочі місця і вакансії;

б) можуть виконуватися в умовах неповного робочого дня;

в) мають економічну, соціальну та екологічну користь для міста;

г) надають можливість тимчасового працевлаштування безробітних на роботи, що не потребують додаткової спеціальної, освітньої та кваліфікаційної підготовки.

До громадських робіт не відносяться роботи, що пов’язані з ризиком для життя, відповідно до Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26 січня 2005 року №15.

Програмою визначається наступний перелік видів робіт, що матимуть суспільно корисну спрямованість, відповідатимуть проблемам громади міста, нададуть додаткову соціальну підтримку і забезпечать тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу:

1.1. Благоустрій та озеленення території міста, об'єктів соціальної сфери, зон відпочинку і туризму, ліквідація сміттєзвалищ та снігових заметів у місті.

1.2. Виконання робіт з прибирання місць поховання, недоглянутих могил та виконання інших робіт на кладовищах міста.

1.3. Відновлення, ремонт та догляд пам'яток архітектури, історії та культури, заповідників.

1.4. Прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, зупинок, опор міського громадського електротранспорту, вирубка чагарників уздовж доріг.

1.5. Відновлення та благоустрій природних водних джерел та водоймищ, русел річок.

1.6. Виконання підсобних робіт на будівництві або ремонті об'єктів соціальної сфери.

1.7. Участь у соціологічних опитуваннях, статистичних обстеженнях, тимчасових масових соціальних дослідженнях та анкетуваннях населення.

1.8. Упорядкування території міста з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які визначені у встановленому порядку відповідно до діючого законодавства.

1.9. Інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, роботи з документацією.

1.10. Надання послуг із супроводу осіб з інвалідністю.

1.11. Надання допомоги учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції  та членам їх сімей.

1.12. Інші загальнодоступні види трудової діяльності, які відповідають потребам громади, сприяють її соціальному розвитку та організовуються за зверненням виконавчого комітету міської ради та підприємств, установ, організацій.

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!