Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
20 січня 2020 р.

Динаміка реєстрації підприємців торік знизилася, - депутат міськради

Портал відкритих даних «Opendatabot» повідомив, що у 2019 року в Україні було зареєстровано на 15% менше фізичних осіб-підприємців (ФОП), ніж у 2018 році. За їхніми підрахунками, за рік Україна втратила майже 50 тис. нових підприємців.

На думку депутата Чернігівської міської ради від політичної партії «Наш край» Богдана Ткаченка, ситуація з реєстраціями суттєво змінилася у квітні, майже відразу після президентських виборів – українці почали боятися ставати підприємцями та пішли «у тінь».

«Поміж причин: закон про РРО; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг; закон про збір та облік ЄСВ; закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо подання єдиної звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб. Тобто, упродовж року нинішня влада крок за кроком відбивала в українців бажання займатися підприємництвом», - вважає депутат міськради.

Також нещодавньою постановою Нацбанку ФОП заборонили витрачати кошти із підприємницьких рахунків для власних потреб, що містить небезпеку необґрунтованого блокування коштів ФОПів.

«Наш край» закликає владу одуматися та не знищувати підприємництво в Україні. Це призведе лише до подальшого скорочення доходів державного бюджету, доходів громадян та соціального напруження у суспільстві.

Як повідомлялося, депутати «Нашого краю» у Чернігівській міськраді ініціювали звернення до Президента України Володимира Зеленського щодо скасування законів, які звужують можливості розвитку підприємництва.

Підставою для звернення стали схвалені у вересні парламентом закони №128 і №129, що передбачають «загальну фіксацію» - зобов’язання мати касовий апарат для більшості підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування.

 

Пресслужба обласної організації ПП «Наш край»

 

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!