Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
2 вересня 2019 р.

Пацієнти очікують на запровадження безкоштовної діагностики


Фото № 1

В Україні призупинили проведення медичної реформи, з 1 липня мав стартувати її другий етап, однак його відклали до 2020 року через неготовність лікарень.

За інформацією депутата Чернігівської міської ради від партії «Наш край», головного лікаря дитячої поліклініки №2 Ганни Якубової, серед іншого з 1 липня мала б стартувати «Безкоштовна діагностика». Вона передбачала 56 обстежень: шість видів ультразвукової діагностики, п'ять видів рентгена, чотири види біопсії, тести на виявлення серцево-судинних хвороб, ендоскопічні дослідження стравоходу, шлунку, нирок, сечового міхура.

Але виявилося, що лікарні неготові, і попереднє керівництво МОЗу відклало старт програми до 2020 року. А виділений на неї 1 млрд грн спрямували на забезпечення закладів первинної допомоги.

Ганна Якубова підкреслила, що реформування вторинної ланки медицини стосується надання спеціалізованої допомоги. Вона розподілятиметься на екстрену та планову. Щоб відвідати спеціаліста, необхідно мати направлення від сімейного лікаря. Фахівця обиратиме пацієнт. Водночас держава не платитиме за стоматологічні послуги та санаторії. Щодо безкоштовної діагностики можна буде звернутися до діагностичних центрів, які підписали договір із Національною службою здоров'я.

«Наш край» закликає нове керівництво Кабміну нарешті запровадити безкоштовну діагностику та зробити це терміново і якісно. Інакше люди не повірять у будь-які зміни у цій галузі. Українці вже втомилися чекати на позитивні зміни від медичної реформи.

Пресслужба обласної організації ПП «Наш край»

Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!