Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
9 жовтня 2015 р.

Палац культури

Майже пів століття Міський Палац культури імені В'ячеслава Радченка» Чернігівської міської ради є осередком культурного життя міста. Дозвілля населення, проведення концертів аматорських і професійних колективів, відомих українських зірок, організація гастрольних заходів, виставок, лекцій, тематичних вечорів, заходів для дітей та молоді, гуртки розвитку малечі та юнацтва – основа повсякденної діяльності підприємства.

Заклад взяв свій початок, як Палац культури ВАТ «Чернігівське підприємство «Хімволокно».

Вся історія Палацу – це життя кількох поколінь талановитих і творчих людей, які не бачать свого існування без пісні та танцю. Вони щодня дарують свій талант, любов та щирі серця чернігівцям та гостям міста.

У 2016 році створено два нових професійних колективи – балетну групу та Муніципальний духовий оркестр «Чернігів  BAND».

Гордістю МПК є аматорські колективи, які вже багато років носять звання «Народний» та «Зразковий».

заслужений аматорський народний хор України «Десна»;

народний аматорський хор ветеранів війни та праці;

народний аматорський ансамбль танцю «Дружба»;

народний аматорський фольклорний ансамбль пісні «Сіверяни»;

народний художній колектив зразковий театр народного танцю «Слов’яни»;

зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Десняночка»;

аматорський естрадний оркестр «Меридіан».

Всі вони завзято й віддано працюють, щоб розширювати і збагачувати культуру міста, зберігати, розвивати та поширювати українські традиції. Колективи Палацу прославляють Чернігівщину та її культуру по всій країні та за її межами. За високі творчі показники вони постійно нагороджуються Почесними грамотами, Подяками та цінними подарунками лауреатів конкурсів.

На базі Палацу культури також функціонують:

зразковий колектив танцювальний центр «Інсайд»;

клуб спортивного танцю «Ніка»;

народний колектив театр танців «Ліла»;

модельне агентство та креативне об’єднання «Академія зірок»;

Центр Йоги;

зразковий колектив сучасного танцю «Парадокс»;

творчий центр «Арт Войс».

Для дітей дошкільного та шкільного віку діють:

курси англійської мови - студія «Поліглот»;

курси підготовки до школи «Школярик»;

студія англійської мови «Планета Знань».

Палац культури відіграє ключове місце в організації та проведенні загальноміських культурно-мистецьких заходів. Творчий колектив закладу готує розважальні програми різних спрямувань: суспільно-політичного, державного та місцевого значення (День Міста, День Конституції, День Незалежності, День захисника України, Міжнародного жіночого дня, Дня вчителя, Дня працівника культури та майстрів народного мистецтва, Дня Святого Миколая, тощо). Заходи по пропаганді національної української культури (Різдво, Івана Купала, дні козацької слави). Займається організацією дозвілля та розваг (День св. Валентина, День захисту дітей, шоу-програми та інші).

У стінах Палацу постійно проводяться міжнародні, всеукраїнські, обласні, міські фестивалі та конкурси. Серед основних: фестиваль Чернігівської Ліги КВН, міжнародний фестиваль молодіжного гумору «Хрущ», «Шкільна олімпіада талантів», всеукраїнський фестиваль-конкурс  циркового мистецтва «Сіверська феєрія». Вже став традиційним і конкурс творчої молоді «Чернігів The Best», організатором якого виступає Міський Палац.

Розвивається і гастрольна діяльність. За останній рік зі своїми концертними програмами до Палацу завітали гурти «The Hardkiss», «ONUKA», «Uriah Heep» та відомі виконавці Злата Огнєвіч, Дора Пеш та інші.

Чернігівський Міський Палац культури підтримує українські традиції та рухається в ногу з часом.

  

Колективи Міського Палацу культури імені В'ячеслава Радченка

Народний художній колектив театр танцю «Слов’яни» заснований відмінниками освіти України Мариною та Володимиром Дядечками у 1995 році на базі середньої школи з поглибленим вивченням іноземних мов № 1. З 2008 року працює при Міському Палаці культури. 

Колектив постійно приймає участь у святкових концертах, обласних та Всеукраїнських фестивалях. На високому рівні представляє хореографічну культуру Чернігівщини на Міжнародних фестивалях народної творчості. Оригінальні й неповторні постановки «Слов’ян» завжди різної тематики та жанру.

За час своєї творчої діяльності театр танцю неодноразово був переможцем міських, обласних, міжнародних фестивалів та конкурсів. Нагороджений Почесними грамотами та дипломами.

У 2001 році «Слов’янам» присвоєно звання «зразковий»,  у 2012 – «Народний».

Досягнення колективу за останні роки:    

2014   –   Лауреат 1-го ступеню на Всеукраїнському хореографічному конкурсі в м. Ужгород;

2015   –   Лауреат 1-го ступеню на Всеукраїнському фестивалі «Нове покоління» м. Чернігів; Учасник міжнародного фестивалю «Троицкие звоны» м. Таллінн, Єстонія; Лауреати 1 ступеню та Володарі спеціальної нагороди членів журі Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої та юнацької творчості «Осіння казка» м. Прага, Чехія; Лауреат 1 ступеню Міжнародного фестивалю «Яскрава країна» м. Харків.

2016 – Володар супер Гран-Прі Міжнародного конкурсу «Україна єднає світ», м. Київ; 15 років театру танцю «Орхідея», «Фестиваль міжнародних культур» м. Меммінген, Німеччина; Лауреат І ступеню міжнародного конкурсу «Дивоцвіт»;

2017 –  ХХ фестиваль «Українська весна - 2017» м. Познань, Польща.

 Заслужений аматорський народний хор «Десна» заснований у 1951 році при фабриці первинної обробки вовни. Засновник і перший керівник – заслужений артист України Леонід Пашин, який працював з хором протягом 25 років. За час його роботи у 1961 році хор отримав звання «народний», у 1968 – «заслужений народний».

Вподовж наступних років хором керували:

заслужений працівник культури Григорій Драгинець,

заслужений працівник культури Леонід Хатун,

заслужений працівник культури Микола Борщ.

З 2010 року хор очолює Заслужений працівник культури України Микола Олексієнко.

 «Десна» – хор аматорський, його учасники різні за віком та професією. У його складі 40 акторів, більша половина яких займається музикою в колективі понад 20 років. Репертуар колективу складає понад 100 обробок українських народних пісень та близько 50 творів місцевих авторів.

 За роки існування хор здійснив понад п’ять тисяч виступів і відомий не лише на Чернігівщині, але й далеко за її межами (Білорусія, Польща, Чехія, Росія). Колектив є лауреатом премії ім. Г. Верьовки та неодноразово нагороджувався грамотами, подяками, цінними подарунками лауреатів фестивалів.

В тому числі: Грамотами управління культури Чернігівської міської ради, Подяками Чернігівського міського голови, Подяками управління освіти і науки облдержадміністрації, Почесними грамотами Чернігівської міської ради та виконавчого комітету, Подяками головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, дипломами, подяками, цінними подарунками лауреатів фестивалів.

 

  


Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Десняночка»

Хореографічний колектив «Десняночка» створений у 1976 році Наталією Єлаго, випускницею першого випуску хореографів Київського державного інституту культури. У 1998 році ансамблю присвоєно звання «зразковий».

Нині ансамбль танцю функціонує при Міському Палаці культури імені В'ячеслава Радченка. Під керівництвом Наталії Євгенівни колектив працював 35 років, наразі його очолює Вікторія Горбачук.

У складі колективу близько 40 юних танцюристів віком від 4 до 12 років. Всі постановки мають елементи дитячих тем та створені на основі українських танцювальних традицій.

Колектив є лауреатом фестивалю-конкурсу ім. Павла Вірського, лауреатом міжнародних фестивалів у Польщі, Чехії, Словакії, Болгарії.   Серед нагород колективу: грамоти та подяки голови обласної державної адміністрації, обласної ради, міського голови, міністерства культури, міністерства освіти, обласного та міського управління культури.

 


Народний аматорський ансамбль танцю «Дружба»

 Ансамбль танцю «Дружба» створено у 1969 році. Вже через шість років колективу присвоєно почесне звання «Народний». Майже 40 років ансамбль очолює заслужений працівник культури України Григорій Горбачук.

Склад колективу, разом з підготовчою групою, налічує 60 чоловік.

У репертуарі ансамблю танці різних регіонів країни, танці національних меншин, проживаючих в Україні, танці народів світу та сучасні хореографічні композиції.   

Кожна постановка – це неповторний художній твір, в якому органічно поєднані хореографія, музика та костюми.

Народний аматорський ансамбль танцю активний учасник культурно-мистецького життя міста та області. Також колектив добре знаний і за межами України. Вони з успіхом представляли свою творчість у Чехії, Словакії, Польщі, Болгарії, Франції, Іспанії, Італії, Перу, Кіпрі та інших країнах світу.

  «Дружба» – неодноразовий лауреат та дипломант різноманітних конкурсів та фестивалів. За великий внесок у справу згуртування всіх українських сил у світі та за відданість українській ідеї ансамбль отримав диплом Української Всесвітньої Координаційної Ради.

Також колектив неодноразово нагороджувався Грамотами управління культури Чернігівської міської ради. Має Грамоту Чернігівського методичного  центру навчальних закладів культури і мистецтв, Подяку міського голови.Народний аматорський фольклорний ансамбль «Сіверяни» створений у 1988 році на базі клубу Управління внутрішніх справ Чернігівської області.  Засновником та першим керівником колективу був Станіслав Шкаранда.

Звання «народний» колектив отримав у 1993 році. З 2000 року він працює при Міському Палаці культури. Майже десять років керівником колективу є Олександр Якубець.

Основний склад ансамблю – це дев’ять артистів з усіх куточків області. В основі репертуару – обробки більше 100 українських народних та козацьких пісень, творів відомих українських композиторів, білоруських народних пісень.

«Сіверяни» завойовують глядачів вокально-хореографічними композиціями, міні-спектаклями, які створюють на основі народної творчості. Всі танцювальні сценки та мініатюри поєднанні з вокалом, м’яким гумором, ліричним щирим словом.

Ансамбль – незмінний учасник міських концертів та свят. Колектив неодноразово приймав участь у міжнародних фестивалях, які проходили у Києві, Запоріжжі, Вінниці та інших містах України.

За високі творчі показники та вагомий внесок у розвиток культури міста «Сіверяни» не раз нагороджувалися Почесними грамотами та Подяками.

На рахунку ансамблю Грамоти управління культури Чернігівської міської ради, Подяки головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, дипломи, та цінні подарунки лауреатів фестивалів.

 


Народний аматорський хор ветеранів війни та праці створений в 1960 році. Засновник та перший керівник – Михайло Главецький. З 1998 року хор працює при Міському Палаці культури. Понад десять років керівник хору – Микола Красножон.

До складу колективу входять ветерани та діти війни, ветерани праці віком від 55 до 86 років. Всі 30 учасників хору складають при хорі окрему жіночу та чоловічу вокальні групи, дуети, тріо і квартет.

Артисти виконують твори на військово-патріотичну тематику, українські народні пісні, сучасні композиції та пісні зарубіжних авторів. Також у виконанні хору звучить музика керівника колективу Миколи Красножона («Марш ветеранів Чернігівщини», «Чернігів – місто золоте», «Каштан» та інші).

Народний хор постійно виступає на міських святкових заходах з новими програмами. Проводить благодійні концерти для ветеранів, військовослужбовців, учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та людей похилого віку. Займається роботою по патріотичному вихованню в учбових закладах Чернігова.

Колектив неодноразово нагороджений почесними грамотами міської ради та виконавчого комітету, грамотами Управління культури міськради.


 

 Народний аматорський естрадний оркестр «Меридіан»

 Аматорський естрадний оркестр «Меридіан» створений на базі духового оркестру Чернігівського камвольно-суконного комбінату в 1967 році. Першим керівником колективу став Володимир Савенко. У 1975 році колективу присвоєне звання «народний». При Міському Палаці культури оркестр працює з 1998 року.

Після Юрія Качалова (2009-2012 роки), колектив очолив Володимир Шумаков.

Основу репертуару оркестру складають твори класичного та сучасного естрадного мистецтва, інструментальні українські та зарубіжні композиції.  Музика, яка звучить у виконанні колективу, різножанрова: джаз, класика, естрада.

Солісти колективу – Надія Чирченко, Діна Лобур, заслужений артист України Володимир Гришин.

За період свого існування колектив неодноразово нагороджений Грамотами управління культури Чернігівської міської ради, Подяками головного управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації, а також іншими дипломами та цінними подарунками лауреатів фестивалів.

Крім того, щосуботи та щонеділі оркестр традиційно бере участь в Літніх музичних вечорах на Алеї Героїв.

 

 Муніципальний духовий оркестр «ЧернігівBAND» створений у 2016 році при Міському Палаці культури. З 2017 року художній керівник  – Ігор Кішман.

В репертуарі оркестру гармонійно поєднується традиційна музика духового оркестру з фрагментами світової класики, творами українських композиторів та зразками класичного джазу.

Колектив вже встиг зарекомендував себе у міських творчих програмах та концертах Палацу культури.

 

 


Балетна група Міського Палацу культури створена у 2016 році. Головний балетмейстер – Наталія Шарапова, Відмінник освіти України, лауреат премії імені Софії Русової.

У репертуарі колективу поєднуються як окремі хореографічні композиції, так і постановки з солістами Міського Палацу культури.

Балетна група привертає увагу глядачів яскравими та неординарними номерами на практично всіх концертних програмах, що відбуваються у Міському Палаці культури.

 

 


Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!