П’ятниця 21 вересня 2018 р. 11:03 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

ГУ ДФС у Чернігівській області: скористатися  схемним податковим кредитом – не вдасться!

В Головному управлінні ДФС у Чернігівській області повідомляють, що деякі підприємства реального сектору економіки допускають формування фіктивного податкового кредиту та отримання неправомірної вигоди. Таких ділків викривають аудитори фіскальної служби в ході проведення відповідних заходів.

Так, при проведенні перевірки було викрито сільгосппідприємство «Н», яке у взаємовідносинах з ТОВ «Є» сформувало податковий кредит, нібито  в результаті придбання товару за номенклатурою «Шрот соняшниковий».

Перевіркою встановлено, що первинні документи (договір та специфікації до нього, видаткові накладні, товарно - транспортні накладні, платіжні доручення) та податкові накладні підписано директором ТОВ «Є», який водночас значився і директором цього підприємства, і головним бухгалтером, і засновником одноосібно. При цьому, його, як директора підприємства, було притягнуто до кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Як з’ясувалося, директор очолював вищезгадане підприємство формально та документів із фінансово-господарської діяльності не підписував. А отже, первинні документи, договори та податкові декларації з моменту створення підприємства є недійсними, а підприємство - фіктивним.

За результатами перевірки було зменшено суму податкового кредиту, та як наслідок, донараховано близько 100 тис. грн ПДВ.