27 жовтня 2016 р.

Затверджено Програму організації та проведення у 2017 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова

27 жовтня на засіданні дванадцятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання депутати міськради затвердили Програму організації та проведення у 2017 році громадських робіт для незайнятого населення м. Чернігова. Вона передбачає залучення максимально широкого кола незайнятих мешканців м. Чернігова до участі у виконанні громадських робіт.

Реалізація цієї програми дозволить, шляхом матеріальної підтримки та адаптації до трудової діяльності безробітних, знизити соціальну напругу та вирішувати проблеми благоустрою міста. Тобто, дасть змогу безробітному населенню заробляти кошти на прожиття у скрутний для себе час і, разом з тим, внести певний вклад у вирішення соціально важливих проблем міста. Крім того, участь у таких роботах активізує інтерес до пошуку підходящої роботи, прискорить вирішення проблеми працевлаштування безробітних.

У Програмі зазначено, що згідно з поданою потребою підприємств та установ міста для виконання громадських робіт у 2017 році необхідно залучити 1000 безробітних громадян. Потреба в коштах з місцевого бюджету (для оплати праці безробітних громадян, що зайняті на роботах у комунальній та соціальній сфері) складає 390 тис. грн.

Дані в розрізі одержувачів коштів:

Найменування підприємства, організації, установи

Обсяги фінансування з місцевого бюджету, тис. грн

1

Комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради

35,0

2

Комунальне підприємство “Чернігівське тролейбусне управління” Чернігівської міської ради

50,0

3

Комунальне підприємство “Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування” Чернігівської міської ради

150,0

4

Комунальне підприємство “АТП -  2528” Чернігівської міської ради

50,0

5

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної   у м. Чернігові ради

60,0

6

Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної   м. Чернігові ради

45,0

390,0

Із Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (фінансує Чернігівський міський центр зайнятості) кошти виділяються протягом 2017 року в розмірах, що не менші обсягів фінансування з місцевого бюджету.

Організація громадських робіт здійснюватиметься за напрямками:

- благоустрій та озеленення міста, зон відпочинку і туризму;

- виконання підсобних робіт на ремонті об’єктів соціальної сфери;

- соціальний захист населення, шляхом інформування про порядок отримання житлових субсидій.

Перелік видів громадських робіт у 2017 році:

1. Благоустрій та озеленення території міста, об'єктів соціальної сфери, зон відпочинку і туризму, ліквідація сміттєзвалищ та снігових заметів у місті.

2. Виконання робіт з прибирання місць поховання, недоглянутих могил та виконання інших робіт на кладовищах міста.

3. Відновлення, ремонт та догляд пам'яток архітектури, історії та культури, заповідників.

4. Прибирання та утримання в належному стані придорожніх смуг, зупинок, опор міського громадського електротранспорту, вирубка чагарників уздовж доріг.

5. Відновлення та благоустрій природних водних джерел та водоймищ, русел річок.

6. Виконання підсобних робіт на будівництві або ремонті об'єктів соціальної сфери.

7. Участь у соціологічних опитуваннях, статистичних обстеженнях, тимчасових масових соціальних дослідженнях та анкетуваннях населення.

8. Упорядкування території міста з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, які визначені у встановленому порядку відповідно до діючого законодавства.

9. Інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, роботи з документацією.

10. Інші загальнодоступні види трудової діяльності, які відповідають потребам громади, сприяють її соціальному розвитку та організовуються за зверненням виконавчого комітету міської ради та підприємств, установ, організацій.

Довідково. В міському центрі зайнятості впродовж 9 місяців поточного року перебувало понад 7300 безробітних громадян. Для вирішення проблеми їхнього працевлаштування застосовувались активні заходи сприяння зайнятості, а саме: працевлаштовані 1600 безробітних, проходили професійне навчання 555 осіб, на громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру працювали 898 безробітних мешканців міста. Однак активними формами сприяння зайнятості вдалося охопити лише 41,4 % тих, хто перебував на обліку в поточному році.

Про інші рішення 12 сесії VII скликання читайте також:

Депутати проголосували за «Програму «Молодь міста Чернігова» на 2017-2020 роки

Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Чернігова» затверджено

Програму 20/80 для приватного сектору міста Чернігова затверджено з кошторисом на наступний рік у 10 мільйонів

Міська рада затвердила Програму компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2017 рік

Депутати схвалили пільгові перевезення окремих категорій громадян у залізничному транспорті приміського сполучення на 2017 рік

Депутати міської ради скасували рішення щодо забудови Березового гаю