27 грудня 2007 р.

Чернігівський міський голова Олександр Соколов<br>провів прес-конференцію, присвячену підсумкам року

Затвердження Статуту Чернігова та Стратегічного плану розвитку міста до 2015 року, економічне зростання до 10%, введення в експлуатацію 100 тисяч квадратних метрів житла, стабільна робота міського комунального господарства, підготовка до святкування 1100-річчя літописного Чернігова - саме такі основні підсумки 2007 року для обласного центру Чернігівщини та його мешканців на думку міського голови Олександра Соколова. За його словами, у грудні Чернігівське міське управління юстиції зареєструвало Статут територіальної громади міста Чернігова. Робота над цим документом продовжувалася понад п'ять років. О.Соколов підкреслив, що із затвердженням Статуту чернігівці отримали реальний механізм участі у місцевому самоврядуванні. "Зокрема, громадські слухання, місцева ініціатива та збори за місцем проживання матимуть правову силу", - зазначив він. Статут територіальної громади міста Чернігова було затверджено рішенням 21 сесії Чернігівської міської ради 5 скликання 11 жовтня 2007 року. Планується, що всі бібліотеки Чернігова матимуть текст Статуту міської територіальної громади. Під час засідання минулої сесії депутати Чернігівської міськради майже одноголосно затвердили Стратегічний план розвитку Чернігова на 2008-2015 роки, робота над яким тривала понад два роки. Міський голова вважає, що це своєрідний бізнес-план розвитку Чернігова – базовий документ, який охоплює різні сфери життєдіяльності міста на перспективу. Олександр Соколов підкреслив, що у процесі реалізації можливі незначні корективи стратегії розвитку Чернігова. "Стратегічний план буде дороговказом і стимулом для роботи міськради та всієї громади", - сказав він. Попередньо проект цього документу пройшов процедуру громадських слухань і був схвалений на громадських слуханнях14 листопада 2007. Розробка Стратегічного плану Чернігова розпочалася у 2005 році Міжнародним центром перспективних досліджень у рамках проекту «Голос громадськості» за співпраці з Центрально-українським регіональним навчальним центром Фундації «Україна-США» та фінансової підтримки Світового банку разом зі спеціалістами структурних підрозділів виконкому міськради. На минулій сесії депутати також затвердили Програму соціально-економічного розвитку міста на наступний рік, яка детально прогнозує напрямки діяльності у 2008 році. Міський голова також поінформував, що протягом 11 місяців 2007 року з приростом до минулорічних обсягів працювали переважна більшість галузей промисловості. У цілому. на підприємствах промислового комплексу міста темп росту до обсягів січня-листопада 2006 року склав 108,1 %. За підсумками року промислове зростання очікується на рівні 10-11%. Одним з важливих досягнень Чернігова у 2007 році О.Соколов називає високі темпи житлового будівництва. Зокрема, в обласному центрі Чернігівщини збудовано майже 100 ти.м. кв., вдвічі більше житла, ніж минулого року. З початку року державні приймальні комісії прийняли в експлуатацію 16 багатоквартирних житлових будинків. Ще 12 будинків знаходяться на різних стадіях будівництва, для будівельних робіт у місті виділено майже 60 земельних ділянок. Індивідуальні забудовники Чернігова за рік звели близько 11,5 тис.кв.м. житла. "Чернігівські будівельники подолають 100-тисячний рубіж житлового будівництва, як того вимагає Генеральний план розвитку міста", - наголосив О.Соколов. Всього упродовж року державні приймальні комісії в обласному центрі прийняли в експлуатацію 228 об'єктів різного призначення, серед них – 80 магазинів, 6 аптек, 4 стоматологічні кабінети, 8 майстерень та цехів. Окрасою міста став храм святителя Миколая. Міський голова вважає, що відзначення 1100-річчя літописного Чернігова у 2007 році розпочалося на належному рівні. Воно продовжиться і у 2008 році. Міська влада розраховує на державну підтримку. Насамперед, виділення коштів на реставрацію та відновлення пам'яток історії й архітектури. Наразі готується орієнтовний план основних заходів святкування. Серед них центральним має бути історично-мистецький фестиваль "Мстислав-фест", що збере у Чернігові восени у стилізованому слов'янському поселенні молодь з України, Росії та Білорусі. О.Соколов також позитивно оцінив проведення у Чернігові "Року доброчинності". Основним його підсумком, на думку міського голови, є небайдужість і суспільна увага до людей з обмеженими можливостями, соціально незахищених верств населення. До ініціативи міської влади долучилися громадські організацію, активними були заходи до Міжнародного дня інваліда, вперше у Чернігові до Дня святого Миколая була проведена благодійна щодо підтримки хворих дітей. "Рік доброчинності завершився, але спільні добрі справи ми будемо продовжувати", - вважає О.Соколов. Він висловив сподівання, що наступний рік буде сприятливим для Чернігова у плані розвитку культури, підвищення духовності, долучення громадськості до загальнолюдських цінностей.