21 вересня 2018 р.

21 вересня - День міста та 75-а річниця вигнання нацистів із Чернігова

21 вересня - День міста та 75-а річниця вигнання нацистів із Чернігова.

Урочисті заходи розпочались із данини пам’яті всім, хто загинув у боротьбі за Чернігів, за Україну. І не тільки у роки Другої світової, а й у війні новітній – на Сході України.

«Ми пам’ятаємо сотні й тисячі загиблих чернігівців під час Другої світової війни. Страшних руйнувань наше місто зазнало під час так званого «килимового бомбардування», яке найперше німці застосували на Чернігівщині 23-25 серпня 1941 року.

Чернігів був визнаний одним із десяти міст в Європі найбільш зруйнованих внаслідок нацистської агресії.

Згідно перепису в 1939 році у Чернігові проживало 68 тисяч жителів, після визволення лишилося 11 тисяч.

Сьогодні, святкуючи День міста, ми не можемо не згадати подвиг тих людей, які дають нам можливість радіти життю, дивитися на місто, планувати свій завтрашній день.

Це свято – данина пам’яті ветеранам, які пройшли через роки війни і залишилися тут, збудувавши нам Чернігів. Про все це ми – молодше покоління - будемо пам’ятати завжди», - сказав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко під час урочистого покладання квітів у сквері ім.М.Попудренка, до стел загиблим бійцям в АТО, Героям Небесної Сотні.