Четвер 25 травня 2017 р. 11:46 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Транспорт

Існуюча в Чернігові мережа міського пасажирського транспорту загального користування була розроблена Державним проектним інститутом „Діпромісто” у 2003 році з врахуванням безпересадочного сполучення промислових зон та спальних районів, мінімальності витраченого часу на поїздку, можливості вибору транспортного засобу за критеріями: комфортність та ціна. Від 2003 року до мережі вносилися часткові зміни.

У 2014 році в маршрутну мережу міського пасажирського транспорту внесені незначні зміни: продовжені автобусні маршрути № 39 від зупинки «Мегацентр» до вул. Комінтерну та № 25 до міської стоматполіклініки. Ці зміни отримали позитивну оцінку мешканців міста.

Наразі мережа складається з 9 тролейбусних маршрутів, протяжність яких складає 104,6 км та 44 автобусних, протяжністю 368,5 км.

На міських маршрутах організовано 457 зупинок, з них 243 обладнані павільйонами, навісами, зупинковими комплексами з торговими кіосками. Решта зупинок визначені дорожніми знаками.

Основним соціальним перевізником у місті залишається комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління», начальник – Коржов О. А.

На балансі підприємства знаходиться 98 пасажирських тролейбусів, марок ЗІУ, ЮМЗ, ЛАЗ, АСКМ та Еталон. 74 з них експлуатується від 10 до 25 років. І тільки 24 тролейбуси молодші 10 років.

Крім цього, підприємство має 23 пасажирських автобуси, марок ПАЗ і Еталон.

2 тролейбуси марки Еталон виробництва Чернігівського автозаводу куплені підприємством у 2014 році за ціною 2 млн. 310 тис грн. кожен.

Щодня, по буднях, у 2014 році на лінію в середньому виходило 63 тролейбуса. Рух починається з 5-ї ранку, закінчується о 24-й годині. Але при цьому основна кількість тролейбусів працюють за 12- годинним графіком, із 7-ї ранку до 19-ї вечора.

За минулий рік міським електротранспортом перевезено близько 37 млн. пасажирів, із них безкоштовно майже 23,3 млн., а 13,7 млн. – з оплатою за проїзд. За перевезення платних пасажирів за 12 місяців КП «ЧТУ» отримало 13,5 млн. грн.

Сьогодні на комунальному підприємстві «Чернігівське тролейбусне управління» працює 650 чол., з них 141 - це водії, 155 - кондуктори. КП «ЧТУ» залишається найбільшим транспортним підприємством міста. За кількістю випущених тролейбусів на лінію комунальне підприємство займає сьоме місце з 37 аналогічних підприємств по Україні, а за збором виручки на один тролейбус – четверте.

Міські автобусні маршрути відповідно до договорів обслуговують 15 перевізників. Це – комунальне підприємство „Чернігівське тролейбусне управління” міської ради,  8 – перевізників – юридичні особи, 6 - фізичні особи-підприємці.

Для перевезення пасажирів щодня виділялися 135 автобусів середньої місткості марок ПАЗ, Еталон, АЙ-Вен, що працюють у звичайному режимі, і 220 автобусів малої місткості марок Дельфін, Рута, що працюють у режимі маршрутного таксі. Термін експлуатації автобусів не перевищує 8 років.

Найбільшу кількість автобусних маршрутів – 22 - обслуговує ВАТ „Чернігівавтосервіс” – генеральний директор – Козир В. О. Це підприємство щоденно надає на міські маршрути 160 одиниць рухомого складу.

Крім того, міські автобусні маршрути обслуговують: КП „ЧТУ” – 2 маршрути (17 од.), ТОВ „Чернігівська автомобільна компанія”  - 3 маршрути (38 од.), ПрАТ „Таксосервіс” – 3 маршрути (34 од.), ФОП Корень В. В. – 2 маршрути (22 од.), ФОП Кушнір Ю. М. - 2 маршрути (18 од.), ФОП Заєць М.М. – 2 маршрути (7 од.), ТОВ „Пасавто – ЛТД” – 1 маршрут (20 од.), ФОП Каплюк Б. В. – 1 маршрут (18 од.), ФОП Гребінник А.В. – 1 маршрут (10 од.), ПП „Автоера” – 1 маршрут (10 од.), ФОП Мекшун Г. Л. – 1 маршрут (7 од.).

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.