Четвер 18 січня 2018 р. 04:01 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фізкультура та спорт

Фізична культура та неолімпійські види спорту


І. Розвиток фізичної культури та неолімпійських видів спорту 

Протягом 2016 року виконавчим комітетом, управліннями і відділами міської ради, Деснянською і Новозаводською районними у місті радами та міськими спортивними організаціями проводилась робота з реалізації основних напрямків розвитку фізичної культури і спорту  передбачених планом Програми економічного та соціального розвитку міста Чернігова на 2016 рік (Рішення міської ради від 28.01.2016 р. №3/VII-1) основним завданням якої є збереження мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, підвищення ефективності їхньої роботи та забезпечення модернізації і зміцнення матеріально-спортивної бази необхідним обладнанням та інвентарем, оновлення діючих та будівництво нових спортивних споруд, залучення всіх верств населення до систематичних занять фізичною культурою і спортом та здорового способу життя, підготовка спортивного резерву, підтримка спорту вищих досягнень, спорту інвалідів та ветеранів спорту.

На виконання організаційно-практичних заходів Програми питання про роботу новоутвореного управління у справах сім`ї, молоді та спорту розглядалось на розширеній нараді міського голови з заступниками міського голови, начальниками відділів, управлінь міської ради, головами районних в місті Чернігові рад, керівниками міських органів державної виконавчої влади, міських служб та засобів масової інформації. З метою оптимізації дитячо-юнацьких спортивних шкіл міста міською радою було прийнято рішення про створення трьох нових комунальних дитячо-юнацьких спортивних шкіл (№ 13/VII-17 від 30.11.2016), а виконавчим комітетом затверджені їхні Статути. Також виконавчим комітетом міської ради було затверджено положення про призначення міських стипендій молодим спортсменам з олімпійських і неолімпійських видів спорту.

Спільно  з управлінням  освіти  міської ради продовжується робота щодо подальшого розвитку та удосконалення  фізичного  виховання  у навчальних закладах міста. Проведена міська Спартакіада школярів 2015-2016 навчального року у програму якої увійшли змагання з легкої атлетики, волейболу, баскетболу, настільного тенісу, шахів, спортивного орієнтування та "Старти надій", а також  змагання серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з кульової стрільби, пішохідного туризму, веслування на човнах "Дракон", з футболу на призи клубу "Шкіряний м'яч" у трьох вікових групах. Продовжується проведення Чемпіонатів міста з волейболу, баскетболу та настільного тенісу серед команд учнівської та студентської молоді, які проходять протягом року. У грудні 2016 проведено ІІ етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу "Олімпійське лелеченя" серед команд учнів 5-х класів Деснянського і Новозаводського районів міста участь в якому взяло більше 400 юнаків і дівчат  та  міській етап всеукраїнських змагань "Шкільна футзальна ліга".

Діяльність по залученню працюючого населення міста до фізкультурно-оздоровчої  роботи проводиться управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту спільно зі спортивними товариствами "Спартак", "Динамо", "Україна" і "Колос". Так протягом минулого року проведені  Спартакіади серед  колективів державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування, працівників банківських і медичних установ, працівників освіти,  "Динаміада"  серед силових структур до програми якої увійшли змагання з лижних гонок, кульової стрільби, настільного тенісу, футболу, пляжного волейболу, міні-футболу та волейболу, V обласна спартакіада серед депутатів, участь в якій взяла команда міської ради.

Проведенню фізкультурно-оздоровчих заходів за місцем проживання та у місцях масового відпочинку населення передував квітневий місячник з благоустрою та впорядкування спортивних майданчиків. Спільними зусиллями установ освіти, спортивних шкіл, волонтерів організовано прибирання майданчиків, а при підтримці комунальних служб міста обладнані стежини здоров'я, впорядковані ігрові майданчики, місця для учасників та вболівальників. Проведена реконструкція майданчиків  на міському пляжі "Золотий берег".

Для підвищення рухової активності населення міста  у літній та зимовий періоди пріоритет надається фізкультурно-оздоровчій роботі в місцях масового відпочинку. Головним організатором проведення цього напрямку роботи є міський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх", який тісно співпрацює з управлінням освіти, центром по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання міської ради, громадськими організаціями та здобув велику повагу і популярність серед мешканців  міста. Змагання між дитячими клубами, тиждень здорового способу життя «Юнацьке олімпійське літо», «Ігри нашого двору», «Мама, та то, я - спортивна сім'я», змагання зі стрітболу, легкоатлетичні та велопробіги, «Веселі старти пришкільних таборів відпочинку», змагання з футболу 3х3, змагання  з футболу 8х8 (дворового футболу) у трьох лігах серед дорослих, «Юніорська ліга» та інші.

Протягом року проведені заходи з реалізації програми військово-патріотичного виховання молоді. Спільно з міською організацією товариства сприяння обороні України, міським об'єднаним військовим комісаріатом та управлінням освіти міської ради до Дня захисника України і Збройних Сил України проведені змагання з кульової стрільби, двоєборства (стрільба, підтягування на перекладині) участь в яких взяли команди усіх навчальних закладів міста.

Рішення виконавчого комітету міської ради від 17.09.2012 р. № 223 "Про хід виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту в м. Чернігові до 2012 року" надає дозвіл за угодами про спільну діяльність використовувати фізкультурно-спортивну базу шкільних закладів міста комунальним дитячо-юнацьким спортивним школам.

З метою підготовки спортсменів до змагань з неолімпійських видів спорту для членів збірних команд міста проведено 9 навчально-тренувальних зборів  та  47 міських спортивно-масових заходів.

17 разів наші спортсмени підіймались на найвищу сходинку п'єдесталу пошани чемпіонатів світу і Європи, 13  на другу і 10 на третю.

З метою соціального захисту спортсменів і тренерів міста у 2016 році була продовжена виплата грошових винагород.  Міським головою Чернігова в урочистій обстановці всі спортсмени і тренери отримали за рахунок бюджету міста  грошові винагороди у сумі 146,3 тис. грн., а також вперше виплачені 18 стипендій молодим спортсменам міста по 300,00 грн. кожному.

До складу збірних команд України з неолімпійських видів спорту входить: основного складу - 36 чол., кандидатів - 12, резерв - 8 спортсменів міста.

Підготовлено: два майстра спорту України, 30 спортсменів І розряду  та 251 - масових розрядів.

Забезпечується участь футбольної команди ветеранів "Десна" в міських, обласних, міжнародних змаганнях та турнірах, у тому числі і серед команд міст-партнерів, проведена Х відкрита спартакіада з велоспорту серед ветеранів спорту, присвячена Дню  незалежності України, міжнародний турнір з міні-футболу пам'яті В. П. Третьякова та змагання з інших видів спорту. 

Розвитком неолімпійських видів спорту в місті, крім дитячо-юнацьких спортивних шкіл займаються спортивні клуби, переважна більшість з яких культивують єдиноборства.  

Серед всіх клубів найбільш ефективно проводять цю роботи спортивні клуби: "Рукопашний бій", "Октант" та інші. Укладені угоди про співпрацю дають змогу з кожним роком покращувати проведення  фізкультурно-спортивної роботи в місті та залучати позабюджетні кошти на проведення  заходів. На даний час управлінням у справах сім`ї, молоді та спорту проводиться робота щодо укладання нових договорів про співпрацю зі спортивними федераціями та клубами з видів спорту.

 

ІІ. Розвиток олімпійських видів спорту 

З метою підготовки спортсменів до змагань з олімпійських видів спорту  проведено 24 навчально-тренувальних зборів та 64 спортивно-масових заходів.

За фінансової підтримки з міського бюджету, професійному підходу керівництв та тренерських складів спортивних клубів з футболу "Легенда", "Десна" та волейболу "Буревісник-ШВСМ" (чоловічий), "Педуніверситет-ШВСМ" (жіночий) грою у Чемпіонатах країни продовжують представляти місто та область на Всеукраїнському рівні.

Заключний тур чемпіонату України з футболу серед жінок у вищій лізі сезону 2015-2016 років став для "Легенди" бронзовим, а команда СДЮШОР з футболу «Спартак» виборола право представляти Чернігів у І лізі Чемпіонату України серед жіночих команд. Цьогорічний розіграш Кубку України з футболу серед жіночих команд також звів одвічних суперників - Чернігівську "Легенду" і "Житлобуд-1" в якому Харківська команда виявилась сильнішою.

Чемпіонат України з футболу серед команд І ліги сезону 2015-2016 років  чернігівська "Десна" з 40 очками закінчила Чемпіонат на 8 місці.

Чернігівський волейбол на Всеукраїнському рівні у чемпіонаті України 2015/2016 рр. представляють три команди. У суперлігах: "Буревісник-ШВСМ" (чоловіки), яка закінчила Чемпіонат на 7 місті, "Педуніверситет-ШВСМ" (жінки) - 13 місце та у вищій лізі "Педуніверситет-ШВСМ" (чоловіки) - 5 місце у сезоні.  

На даний період до складу збірних команд України з олімпійських видів спорту входить: основного складу - 31 чол., кандидатів - 11 , резерв - 12  спортсменів міста. 

Підготовлено: "Майстер спорту України міжнародного класу" - 2 чол., "Майстер спорту України"   - 9 чол., "Кандидат у майстри спорту України" – 50 чол., "І розряд" - 185  чол., масових розрядів – 1412 чол.

До скарбниці міських спортсменів у 2016 році було внесено 10 золотих, 5 срібних і 6 бронзових медалей ІІ Юнацьких зимових Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи з кульової стрільби, вільної боротьби, біатлону, боксу серед дорослих, юніорів та юнаків.  Роберт Тремба у команді став чемпіоном Європи з футболу серед спортсменів з вадами зору.

З метою соціального захисту спортсменів і тренерів міста у минулому  році була продовжена виплата грошових винагород. Міським головою Чернігова в урочистій обстановці вручено винагороди  спортсменам та їхнім тренерам з олімпійських  видів спорту та інвалідів у сумі 90,5 тис. грн. та 30 стипендій по 500,00 грн.

Протягом року на базі держаного центру Олімпійської підготовки біатлоністів проведено 10 навчально-тренувальних зборів (2414 людино-днів). 

Продовжує свою роботу Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів" протягом звітного року на базі Центру проведено 12 навчально-тренувальних зборів для збірної команди України з важкої атлетики, 6 ігор чемпіонату та Кубку України з футболу серед команд І ліги,  Кубок України з важкої атлетики та чемпіонат України серед тілоохоронців, 11 змагань обласного рівня та 8 міського. 

 

ІІІ. Розвиток спортивної  інфраструктури 

З метою реалізації регіональної і міської Програм розвитку матеріально-технічної спортивної бази проводились заходи з будівництва, реконструкції, капітального ремонту та утримання спортивних споруд.

Традиційно з початком весняно-літнього сезону 2016 року в місті здійснені організаційні та практичні заходи з облаштування та приведення у належний стан майданчиків з ігрових видів спорту, футбольних полів у навчальних закладах міста для проведення змагань з дворового футболу.   Фахівцями фізичної культури, учнями загальноосвітніх та спортивних шкіл оздоблено та відремонтовано більшість майданчиків з нестандартним тренажерним обладнання, на яких проводяться заняття з фізичного виховання та навчально-тренувальний процес з учнями дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

З метою покращення умов необхідних для проведення навчально-тренувальної роботи та проведення спортивно-масових заходів за спеціальної програми Федерації футболу України та сприяння обласної адміністрації на стадіоні «Юність» продовжуються заходи розпочаті у минулому році щодо проведення капітальної реконструкції спортивної споруди з будівництвом повнорозмірного футбольного поля зі штучним покриттям 5-го покоління та інфраструктури спортивного об`єкту. Вже розроблена та затверджена проектно-кошторисна документація. Проведення реконструкції заплановано на 2017 рік.

На базі державного підприємства «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів» завершені роботи з реконструкції тренувального поля.  По периметру поля встановлені загороджуючі сітки, змонтовані трибуни на 60 місць,  змонтовано системи дренажу та автоматичного поливу газону. Окрім цього, на головному полі стадіону  завершені роботи з монтажу електричного підігріву та проведені підготовчі роботи перед вкладанням газону основного поля.

Управлінням капітального будівництва міської ради підготовлено проектно-кошторисну документацію щодо капітальної реконструкції навчально-спортивної бази СДЮШОР з футболу «Десна» (стадіон «Локомотив»). Даний проект передбачає будівництво двох спортивних залів, один з яких планується облаштувати місцями для глядачів, майданчиків зі штучним покриттям, трибуну на 1000 місць для глядачів, реконструкцію футбольного поля.

Продовжуються роботи щодо будівництва спортивно-оздоровчого комплексу у кварталі вулиці Кільцевої та проспекту Миру, спортивного майданчика по вул. Льотній, 8-а та реконструкції ФОКу «Хімік».

Незавершеним залишається введення в експлуатацію ФОКу "Домобудівник", ремонт та добудова легкоатлетичного манежу  ДП "Олімпійський навчально-спортивний центр "Чернігів",  проектування сучасного спортивного комплексу на дві тисячі глядацьких місць з усією інфраструктурою по вулиці Пушкіна, 1 - над р. Стрижень, на території колишнього шляхобудівного підприємства, добудова плавального басейну по вул. Савчука, 7. 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.