Четвер 25 травня 2017 р. 15:25 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Палац культури

Основною метою діяльності КП “Міський Палац культури ” Чернігівської міської ради  є збереження, розвиток та популяризація  української культури, а також культур інших національних груп, що проживають на території м. Чернігова та Чернігівської області, організація культурного дозвілля громадян та гостей міста, проведення концертів як аматорських,  так і професійних колективів та артистів, організація гастрольних заходів, виставок, лекцій, тематичних вечорів, конференцій, заходів для дітей та молоді, організація гурткової роботи, здавання під найм нерухомості, надання інших послуг та отримання на цій основі прибутку.

На сьогоднішній день на підприємстві збережено та здійснює свою творчу діяльність 25 колективів, в яких займається більше тисячі чоловік різних вікових груп.  П‘ять колективів  мають почесне  звання «народний». Два дитячі  колективи носять  звання «зразковий», один –звання народного художнього колективу.

В Міському палаці культури займається  6 аматорських колективів:

- заслужений аматорський народний хор України «Десна»,

- народний аматорський хор ветеранів війни та праці.

- народний аматорський ансамбль танцю «Дружба»,

- народний аматорський фольклорний ансамбль пісні «Сіверяни».

- зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Десняночка».

- народний художній колектив зразковий театр народного танцю «Слов’яни»,

- а також один професійний колектив - народний естрадний оркестр «Меридіан».

Міський Палац культури відіграє ключове місце в організації та проведенні всіх загальноміських розважальних та мистецьких заходів, що дозволяє забезпечити розвиток туристичного сегменту економіки міста.

- заслужений аматорський народний хор України «Десна»,

Заслужений  аматорський народний хор України « Десна» заснований у 1951 році. У 1961 році отримав звання «народний», а у 1967 році - «заслужений» Засновник і перший керівник – заслужений артист України Леонід Пашин. Зараз керує хором Микола Олексієнко. Хор «Десна» є яскравим пропагандистом народної пісенної творчості українського народу, Чернігівщини. У програмі хору обробки українських народних пісень, в  яких розкривається краса Чернігівщини, велич трудових звершень, багатство душі людей древнього Сіверського краю.


Колектив здійснює систематичну творчу репетиційну та концертну  діяльність, розвиває здібності своїх учасників, веде активну практичну роботу по пропаганді серед населення вибраного жанру мистецтва, збагачує і поповнює репертуар новими творами і постановками, що відповідають національним особливостям, народним традиціям.  отримав звання Заслуженого в 1968 році,

- народний аматорський хор ветеранів війни та праці.

Народний аматорський хор ветеранів війни та праці створений в 1960 році.

У 1996 році колективу присвоєно звання « народний». З 1998 року  хор працює  у міському  Палаці культури.  Керівник хору -   Микола  Петрович Красножон .


Кількість учасників хору - 30 чоловік. Всі учасники хору є ветеранами  війни  або праці. При  хорі діє жіноча вокальна група  , чоловіча вокальна група , дуети , тріо , квартет.

В репертуарі хору твори на військово-патріотичну тематику  ,українські народні пісні , сучасні твори , твори зарубіжних композиторів . Також хор виконує багато авторських творів на музику  Миколи Красножона. Це відомі пісні : «Марш ветеранів Чернігівщини», «Чернігів – місто золоте», «Каштан» та інші.

- народний аматорський ансамбль танцю «Дружба»,

Ансамбль  танцю  «Дружба» створено  у  1969 році.  У  1973 році  колективу  присвоєно почесне  звання  «Народний». З 1980  року  керівником ансамблю  працює  заслужений працівник  культури  України Григорій  Горбачук.


    Склад  ансамблю, разом  з підготовчою  групою,  налічує 60  чоловік.  В  репертуарі  ансамблю українські  народні  танці різних  регіонів  України, танці  національних меншин,  проживаючих  в Україні, танці  народів  світу, сучасні  хореографічні  композиції. Кожна  постановка  являє собою  неповторний  художній твір,  в  якому органічно  поєднані  хореографія, музика  та  костюми.

- народний аматорський фольклорний ансамбль пісні «Сіверяни».

Народний аматорський фольклорний ансамбль «Сіверяни» створений  в 1988 році  С.Ю. Шкарандою на базі клубу Управління Внутрішніх Справ Чернігівської області.

У 1996 році колективу присвоєно звання « народний» .З 2000 року працює у міському Палаці культури. Керівник  ансамблю Олександр Михайлович Якубець.

Репертуар колективу поєднує авторські пісні та   українські народні  пісні з елементами  хореографії. Колектив постійно приймає участь  у концертних програмах та фольклорних фестивалях, а кожна програма колективу характеризується оригінальністю, народним гумором, тонким почуттям стилізації фольклору – невичерпного джерела народної творчості.

Основу репертуару складають  оригинальні постановки, створені на хореографічній лексиці  місцевого регіону. 

- зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Десняночка».

Зразковий дитячий ансамбль народного танцю «Десняночка» створений 1975 році.  У 1982 році колектив отримав звання « зразковий» . На даний час керує колективом Горбачук  Вікторія Олексіївна. Ансамбль налічує 40 учасників віком від 4 до 12 років. У репертуарі понад 15 народних та сюжетних танців. Колектив має грамоти та подяки   голови обласної державної  адміністрації , обласної ради, міського голови , міністерства культури ,міністерства освіти ,обласного та міського управління  культури. Постійно працює над оновлення репертуару, приймає участь у загальноміських заходах  та фестивалях.

- народний художній колектив зразковий театр народного танцю «Слов’яни»


народний художній колектив театр танцю «Слов’яни» заснований 1995 році. Колектив очолюють Володимир Васильович  та Марина  Ігорівна Дядечки. У 2002 році колективу присвоєно звання « зразковий», у 2012 році колективу присвоєно звання « народний художній колектив». Всі ці роки колектив  постійно приймає участь у святкових концертах, що проходять у місті, обласних та Всеукраїнських фестивалях, а також на високому професійному рівні  представляє хореографічну культуру Чернігівщини   на Міжнародних фестивалях народної творчості у  інших містах України та різних країнах Європи.


Учасники колективу лауреати  фестивалю –конкурсу ім. Павла Вірського , володарі гран-прі   та лауреати міжнародних конкурсів у Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Чехії, Росії, Туреччині.


- народний естрадний оркестр «Меридіан».

Естрадний оркестр „ Меридіан” був створений на базі духового оркестру  Чернігівського камвольно-суконного комбінату в 1967 році. Першим керівником колективу був Володимир  Дмитрович Савенко. В 1975 році колективу присвоєне звання „ народний”. В творчій діяльності  колектив „ Меридіану” постійно підвищує свій професійний рівень та виконавчу майстерність.За роки існування в колективі                 „ Меридіану” виховану цілу плеяду високопрофесійних виконавців-музикантів .


З 2012 року колектив очолює Шумаков Володимир  Михайлович. Основу репертуару оркестру складають твори, які належать до класичного та сучасного естрадного мистецтва. Народний естрадний оркестр "Меридіан" добре знаний в Україні та за її межами творчий колектив, постійно приймає  участь у всіх загальноміських святкових заходах, проводить благодійні концерти для ветеранів, учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи та людей похилого віку. 

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.