Вівторок 20 листопада 2018 р. 00:07 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фракція політичної партії «НАШ КРАЙ»

Депутат Чернігівської міської ради від політичної партії «Наш край», головний лікар міської дитячої поліклініки №2 Ганна Якубова пропонує створити умови для роботи молодих лікарів, аби вони залишалися працювати у місті. Із відповідним запитом вона звернулася на черговій сесії міської ради.

За її інформацією, на сьогодні у Чернігові ситуація із кадровим забезпеченням медичних закладів лікарями є майже критичною. Значна кількість досвідчених фахівців уже досягли пенсійного віку, натомість їх заміна новими кадрами не відбувається. Річ у тому, що молоді спеціалісти після проходження інтернатури не залишаються працювати у Чернігові, хоча на їхню підготовку на цьому етапі витрачаються кошти саме міського бюджету.

«Молодь хоче працевлаштуватися у більш привабливих регіонах чи навіть за кордоном, а місто витрачає кошти на їхню підготовку і не має фахівців», - наголосила депутат від «Нашого краю».

За офіційними даними, на підготовку одного лікаря-інтерна з лікувальної справи (терапія, педіатрія, сімейний лікар) із місцевого бюджету у 2016 році витрачалося понад 32 тис. грн., у 2017 році – майже 42 тис. грн. Термін підготовки лікаря терапевтичного профілю складає 2 роки, хірургічного – 3 роки. На сьогодні по Чернігову розподілено 31 лікар-інтерн, що коштує для міського бюджету понад 1 млн 380 тис. грн. Вимога відпрацьовувати певний термін після закінчення вузу нині не чинна.

«Вважаю за необхідне розробити механізм укладання угоди з випускниками медичних вузів щодо подальшого відпрацювання на певній посаді лікаря у Чернігові. У такий спосіб ми зможемо закріпити лікарів для мешканців міста, і не будемо за кошти наших платників податків готувати спеціалістів для інших регіонів та країн», - говориться у тексті звернення Ганни Якубової. Також вона вказує на необхідності передбачити стимулюючий соціальний пакет для молодих лікарів.


Прес-служба обласної організації ПП «Наш край»

none Фото  (243.01 кб.)
Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.