Четвер 19 липня 2018 р. 22:08 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

Фракція політичної партії «НАШ КРАЙ»

  «Наш край» пропонує зміни до регламенту міськради для вирішення етичних питань


Депутат Чернігівської міської ради від «Нашого краю», голова постійної комісії з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції Максим Черненок взяв участь у дискусії на тему: «Правове регулювання етичних стандартів у роботі в органів місцевого самоврядування», що відбулася у громадському прес-центрі «Ініціатива».

Представники різних фракцій міської ради обговорили доцільність затвердження положення про етичний кодекс та створення етичної комісії у міській раді, що ініційовано представниками громадськості. Кодекс та комісія мають  встановити  правила належної поведінки для місцевих депутатів, яким громадяни делегували право представляти їхні інтереси в місцевій раді. Пропонується, що етичний кодекс – документ, що вказуватиме морально-етичні та антикорупційні стандарти поведінки  депутатів і посадових осіб органів місцевого самоврядування,  виходячи з чинного законодавства та загальних суспільних норм. Етична комісія, що складатиметься з представників  депутатських фракцій ради і громадськості, має розглядати питання порушення депутатами і посадовими особами рад етичних норм та принципів.

Депутати міської ради в цілому не заперечують проти такої ініціативи, водночас, зазначають, що норми депутатської діяльності та поведінки регулюються низкою законів, а також і регламентом Чернігівської міської ради, що, за оцінками експертів, є одним із найбільш демократичних в Україні.

На думку М.Черненка, варто внести необхідні зміни до чинного регламенту. Адже у запропонованому громадськістю документі досить багато суперечностей із чинними законодавчими актами і навіть Конституцією України. «Розробники мають брати на себе відповідальність. Прийняти можемо, але потім доведеться багато виправляти. Це щось середнє між спробою інквізиції та товариським судом часів СРСР», - прокоментував М.Черненок, який є кандидатом юридичних наук.

Кампанія з  імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.
Прес-служба Чернігівської облорганізації політичної партії «Наш край»

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.