16 квітня 2014 р.

Соціально-економічна ситуація на Чернігівщині: за матеріалами щотижневого брифінгу в облдержадміністрації

Щодо ходу весняно-польових робіт

Станом на 14 квітня в області фактично посіяно 172,5 тисяч гектарів ярих культур. У Куликівському, Щорському та Ічнянському районах — найвищі темпи посівної.

Щодо ситуації на грошово-кредитному ринку області

За період з початку 2014 року вклади в національній валюті зменшились на 10,3 %, в іноземній — на 13,5 % (в доларовому еквіваленті). Наразі більшість банків області своєчасно виконують свої зобов’язання. У разі виникнення проблем та за консультаціями громадяни можуть звертатись за телефоном «гарячої лінії» (04622) 4-00-09.

Щодо державних соціальних допомог

На виплату всіх видів державних соціальних допомог сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам у січні – березні 2014 року спрямовано субвенції з державного бюджету на загальну суму 226 мільйонів гривень. Заборгованість відсутня.

Щодо стану фінансування виплати пенсій у квітні 2014 року

Станом на 11 квітня профінансовано коштів для виплати пенсій за квітень у сумі 273,7 мільйонів гривень, що становить 51,8 % місячної потреби. Цими коштами забезпечено виплату пенсій через підприємства поштового зв’язку по 14 квітня в повному обсязі.

Щодо сімей, які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь

Станом на 10 квітня звернулися за допомогою 176 осіб (89 сімей). До шкіл влаштовано 17 дітей, до дитячих садочків — 4. Питання продовжують вирішуватись і знаходитись на контролі у облдержадміністрації, працює регіональна «гаряча лінія» (04622) 5-60-97 (0462) 72-40-95. Від жителів продовжують надходити пропозиції з надання житла для сімей, які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь.

Щодо встановлення ліміту легкових автомобілів

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 березня 2014 року № 79 було встановлено ліміт легкових автомобілів, що обслуговують апарат облдержадміністрації, її структурні підрозділи, райдержадміністрації та їх структурні підрозділи. В Чернігівській облдержадміністрації та структурних підрозділах визначено ліміт в 17 службових автомобілів (1 — в апараті облдержадміністрації, по 1 автомобілю — в структурних підрозділах облдержадміністрації, всього — 16 авто). Понадлімітні авто — 10 одиниць — будуть реалізовані відповідно до чинного законодавства, процедуру вже розпочато.

Щодо організації оздоровлення та відпочинку дітей області у 2014 році

Планується забезпечити оздоровленням та відпочинком 65 971 дітей (73,9 %), оздоровчими послугами — 31 121 дітей (34,9 %), відпочинковими послугами — 34 850 осіб (39,0 %). Оздоровчими та відпочинковими послугами планується забезпечити стовідсотково дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 75 % дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 49 % дітей-інвалідів. На оздоровлення та відпочинок дітей шкільного віку області планується використати близько 67 мільйонів гривень, що на 12 мільйонів гривень більше, ніж минулого року.

За матеріалами офіційного сайту облдержадміністрації