Офіційний веб-портал
Чернігівської міської ради

Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія сайту
Знайти
1 червня 2007 р.

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту «Про Правила забудови та використання території м. Чернігова (коригування)»

   Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акту «Про Правила забудови та використання території м. Чернігова (коригування)»

   Проект рішення Чернігівської міської ради «Про Правила забудови та використання території м. Чернігова (коригування)» підготовлено управлін-ням архітектури та містобудування міської ради відповідно до Земельного та Водного кодексів України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про планування і забудову територій», «Про основи містобуду-вання» та «Про архітектурну діяльність».
    З впровадженням цього рішення передбачається привести існуючі місце-ві правила забудови у відповідність до діючого законодавства України, у зв’язку зі змінами, що відбулися в нормативно-правовій базі України в галузі містобудування і землекористування та наявністю розробленої та затвердже-ної за період 1995-2005 років нової містобудівної документації: Генерального плану міста, Детального плану центральної частини міста та Схеми перспек-тивного розвитку туризму.
    Проект рішення спрямований на забезпечення більш ефективної реаліза-ції Генерального плану розвитку м. Чернігова, раціонального використання територій, створення повноцінного та безпечного життєвого середовища, ви-рішення архітектурно-містобудівних завдань щодо комплексної забудови міста, стимулювання інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, урахування державних, громадських та приватних інтересів під час проведен-ня містобудівної діяльності, збереження історичного обличчя міста та його культурної спадщини.
    При опрацюванні проекту рішення враховано позитивний вплив розроб-леної та затвердженої нової містобудівної документації на планомірну забу-дову міста, і особливо, будівництво житла. Так, темпи житлового будівницт-ва за останні роки помітно зросли: у 2002 році було введено в експлуатацію багатоповерхових житлових будинків загальною площею 33210 кв.м; у 2003 році - 50437 кв. м, у 2004 році – 58000 кв. м і у 2005 році – 90333,37 кв. м. В той же час, невідповідність існуючих місцевих правил забудови діючому за-конодавству України, негативно впливає на додержання забудовниками за-конності у сфері будівництва та архітектури та містобудування. Так, у 2005 році інспекцією архітектурно-будівельного контролю за результатами прове-дених перевірок щодо дотримання законодавства при забудові, переоблад-нанню та реконструкції будівель, складено 425 протоколів та накладено штрафи на суму 2889002,0 грн., а у 2006 році проведено 446 перевірок щодо дотримання законності будівництва, за результатами яких виявлено 112 порушень та застосовані штрафні санкції до фізичних та юридичних осіб на загальну суму 53108 гривень.
    Цілі на досягнення яких спрямоване це рішення:
       - забезпечення реалізації Генерального плану та Детального плану цент-ральної частини міста;
       - забезпечення функціонально-планувальної організації території міста;
       - забезпечення розвитку господарського комплексу міста та його магіст-рально-вуличної мережі;
       - забезпечення будівництва нових житлових кварталів та груп житлових будинків за рахунок знесення старих кварталів ветхої одноповерхової забудо-ви;
       - збереження історичної та культурної спадщини, рекреаційних зон за-гального міського призначення та покращення екологічного стану міста;
       - забезпечення розвитку туристичної інфраструктури міста.

    Таким чином, від прийняття цього рішення очікується позитивний вплив:
       - забезпечення планомірної забудови та цільового використання земель міста відповідно до затвердженої містобудівної документації;
       - посилення контролю за будівництвом у місті та освоєнням його терито-рії;
       - часткове спрощення дозвільної процедури;
       - покращення відносин між органом місцевого самоврядування та за-будовниками;
    Неприйняття запропонованого регуляторного акту спричинить відмову від регулювання забудови міста та самовільну забудову і використання тери-торії міста суб’єктами господарювання різних форм власності.
    Для визначення показників результативності регуляторного акту необ-хідно використовувати наступні дані:
       - кількість введених в експлуатацію об’єктів різного призначення (ста-тистичні дані);
       - кількість порушень, допущених забудовниками у сфері будівництва, архітектури та містобудування;
       - розмір надходжень до державного та місцевих бюджетів і цільових фондів, пов’язаних з дією акту;
       - кількість суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб, на яких по-ширюється дія акту;
       - розмір коштів і час, що витрачатимуться суб’єктами господарювання та/або фізичними особами, пов’язаними з виконанням вимог акту;
       - рівень поінформованості суб’єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень регуляторного акту.
    З метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень проект даного рішення разом з аналізом регуляторного впливу був оприлюднений в мережі Інтернет на офіційному сайті міської ради.
    В термін, передбачений для обговорення проекту рішення, до розробни-ка проекту надійшли пропозиції та зауваження, які були частково враховані.

Начальник управління архітектури та містобудування міської ради: Л.В.Павлінська


Анонси та оголошення

Онлайн трансляції
Бюджет участі
Місто легенд
Створення ОСББ
Чернігів, купуй рідне!