Середа 12 грудня 2018 р. 13:33 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7
Розділи порталу

ДПІ інформує

До уваги сільгоспвиробників – платників єдиного податку IV групи

Спрощена система IVгрупа – це особлива група, де можуть перебувати тільки сільськогосподарські товаровиробники. При чому тільки юрособи, так як згідно пп. 14.1.235 ПКУ сільськогосподарським товаровиробником вважається юрособа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається: виробництвом сільгосппродукції (групи 1-24 УКТ ЗЕД) та/або розведенням; вирощуванням і виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах); переробкою сільгосппродукції на власних чи орендованих потужностях, у тому числі з власновиробленої сировини на давальницьких умовах, і здійснює операції з її постачання.

 

Відповідно  ПКУ об’єктом оподаткування для аграрних підприємств − платників єдиного податку IV групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебувають у власності сільськогосподарського товаровиробника або надані йому в користування, у т. ч. на умовах оренди.

 

Базою оподаткування податком для єдинників IV групи - сільськогосподарських товаровиробників є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого ПКУ (п. 2921.2 ПКУ).

Індекс споживчих цін, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком IV групи, застосовується із значенням 100 % не лише за 2015 рік, а і за 2017 рік.

 

Для перебування на єдиному податку IV групи  сільськогосподарським товаровиробникам потрібно:

Не можуть бути платниками єдиного податку  IV групи  сільськогосподарські товаровиробники (пп. 291.51 ПКУ):

·         мати в наявності земельні ділянки  сільськогосподарського  призначення;

 

·         у яких понад 50 відсотків доходу, отриманого вiд продажу сільськогосподарській продукції власного виробництва тa продуктів її переробки, становить дохід вiд реалізації декоративних рослин (зa винятком зрізаних квітів, вирощених нa угіддях, щo належать сільськогосподарському товаровиробнику нa праві власності aбо надані йому в користування, та продуктів їx переробки), диких тварин і птахів, хутряних виробів і хутра (крім хутрової сировини);

·          частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік не повинна бути меншою 75%.(пп. 291.4  ПКУ):

 

·         що провадять діяльність з виробництва підакцизних товарів, крiм виноматеріалів виноградних (коди згідно УКТ ЗEД 2204 29-2204 30), вироблених нa підприємствах первинного виноробства для підприємств вторинного виноробства, які використовують такі виноматеріали для виробництва готової продукції, а також крім електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії( за умови, що дохід від реалізації такої енергії не перевищує 25 відсотків доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) такого суб’єкта господарювання);

 

·         які станом на 01 січня базового (звітного) року мають податковий борг, зa винятком безнадійного податкового боргу, щo виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).

 

Відповідно до пп. 298.8.1 ПКУ сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусуплатника єдиного податку подають до 20 лютого поточного року:

·        загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ);

·        звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки;

·        розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва;

·        відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

 

Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва є невід’ємною частиною податкової декларації.

У 2018 році платникам єдиного податку IV групи потрібно подавати декларацію з єдиного податку за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 р. №578 із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 17.03.2017 р. №369.

Слід підкреслити, що юридична особа - платник єдиного податку подає розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва разом з податковою декларацією платника єдиного податку IV групи та довідкою про наявність земельних ділянок до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням та за місцем розташування земельних ділянок.

 

Відповідно до пп. 295.9.2 ПКУ платники єдиного податку IV групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

·        у I кварталі - 10%;

·        у II кварталі - 10%;

·        у III кварталі - 50%;

·        у IV кварталі - 30%.

 

Платники єдиного податку IV групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

 

Для платників єдиного податку IV групи ставки податку у 2018 році не змінилися і, як і раніше, встановлюються у відсотках до нормативної грошової оцінки земельної ділянки:

·        для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту) – 0,95%;

·        для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,57%;

·        для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – 0,57%;

·        для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – 0,19%;

·        для земель водного фонду – 2,43%;

·        для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, – 6,33%.

Анонс
Відкрите місто, зробимо місто краще
Опитування
Курси валют
Infinservice company Infinservice company


© Чернігівська міська рада. Всі права захищено.
© Електронна адреса: gorsovet@chernigiv-rada.gov.ua
© При будь-якому використанні матеріалів Інтернет-порталу Чернігівської міської ради посилання (hyperlink) на www.chernigiv-rada.gov.ua обов'язкове
Розміщення ОКей Інтернет.