Неділя 28 травня 2017 р. 09:30 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області  у зв’язку із набранням чинності наказом Міністерством фінансів України від 23.02.2017 № 276 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137 (далі - наказ № 276), повідомляє наступне:

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 р. V Податкового кодексу України (далі  - Кодекс) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі  - ЄРПН) у встановлений цим Кодексом термін.

Абзацом другим п. 201.10 ст. 201 р. V Кодексу визначено, що податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. Разом з тим, п. 5 р. II  "Прикінцеві та перехідні положення" України № 1797-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" (далі – Закон № 1797) зобов’язано Кабінет Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом № 1797 прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону, та привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Звертаємо увагу на те, що з метою недопущення порушення прав платників податку, створення комфортних  умов для платників податку на додану вартість, реєстрація в ЄРПН до 16.03.2017 (по 15.03.2017 включно) податкових накладних/розрахунків коригування за формою, яка була діючою до внесення змін наказом № 276, не визначається як помилка, допущена при складанні податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною. Такі податкові накладні / розрахунки коригування є підставою для віднесення зазначених в них сум податку до складу податкового кредиту (за умови дотримання всіх інших вимог Кодексу щодо формування податкового кредиту).

Додатково повідомляємо: листом від 10.03.2017  №5953/7/99-99-15-03-02-17 «Про податок на додану вартість»ДФС України надала роз’яснення з зазначеного питання, з яким можна ознайомитися на офіційному веб - порталі відомства у розділі «Законодавство» (http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo).

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ