П’ятниця 23 червня 2017 р. 13:30 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Удосконалено окремі документи, які подаються до контролюючих органів

Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє, що з метою спрощення (удосконалення) окремих документів, які подаються платниками податків до контролюючих органів та видаються контролюючими органами платникам податків наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 №1125 затверджено зміни до порядку обліку платників податків і зборів та положення про реєстрацію платників податку на додану вартість (далі - Наказ №1125). Наказ №1125 набуває чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування.

Так, змінами до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 22.04.2014 № 462) із змінами (далі - Порядок обліку):

-  затверджуються нові документи: довідка про взяття на облік платника податків, відомості щодо якого не підлягають включенню до Єдиного державного реєстру за формою № 34-01Ш; заява для взяття на облік за неосновним місцем обліку за ф.№ 17-ОПП;

- скасовуються: довідка про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП; повідомлення про включення платника податків до категорії платників окремих податків за формою № 16-ОПП;

- удосконалюються: повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП; заява за формою № 1-ОПП; заява за формою № 5-ОПП.

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку може здійснюватись на підставі удосконаленого повідомлення за формою № 20-ОПП та заяви за формою № 5-ОПП, поданої нотаріусом та якщо у такій заяві платник зазначив про бажання стати на облік за неосновним місцем обліку в контролюючому органі, за місцезнаходженням робочого місця.

Крім того, Наказом № 1125 змінюється порядок обліку в контролюючих органах неприбуткових організацій, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями, зокрема такі організації беруться на облік в контролюючих органах та обліковуються в Єдиному банку даних платників податків - юридичних осіб з ознакою «не є платником податків».

Наказом №1125 передбачається можливість платникам податків, які уклали з відповідним контролюючим органом договір про визнання електронних документів, подати заяву за формою № 1-ОПП, заяву за формою №17-ОПП та повідомлення за формою № 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Платники податків зможуть переглянути інформацію про об’єкти оподаткування, у тому числі про ідентифікатор об’єкта оподаткування, присвоєний ДФС, в приватній частині Електронного кабінету платника.

Змінами до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 № 1456/26233 (із змінами) виключено відомості щодо: найменування контролюючого органу, де здійснюється реєстрація або перереєстрація платника; місцезнаходження (місця проживання) платника (за винятком перереєстрації у зв’язку із зміною місцезнаходження (місця проживання); контактних телефонів заявника та відповідальних осіб платника (для юридичних осіб); кількості працюючих тощо. Новою формою заяви передбачено, що у разі добровільної реєстрації платником ПДВ або у разі перереєстрації платником ПДВ особа подає лише один (перший) аркуш заяви. Додаток до заяви за ф.№ 1-ПДВ до контролюючих органів не подається.

Відділ організації роботи  Чернігівської ОДПІ