П’ятниця 23 червня 2017 р. 13:25 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

Декларування громадянами отриманої спадщини або подарунку

Чернігівська ОДПІ ГУ ДФС у Чернігівській області нагадує громадянам, які у 2016 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, про необхідність подання до органу фіскальної служби за місцем реєстрації річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація).

Як пояснили у відділі адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ відповідно до ст. 174 Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини чи подарунку застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб (далі  - ПДФО): 0 відс., або 5 відс. або 18 відсотків.

За нульовою ставкою оподатковується, зокрема, вартість власності, отриманої від члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Ставка 5% застосовується для будь-якого майна, отриманого у спадщину або у подарунок від осіб, що не є членами сім’ї першого ступеня споріднення.

Якщо ж спадщину (подарунок) отримує спадкоємець від спадкодавця -  нерезидента або спадкоємець - нерезидент від спадкодавця - резидента, ставка ПДФО становить 18 відсотків.

У Декларації за 2016 рік громадяни відображають суму отриманого доходу за звітний рік та самостійно визначають податкове зобов’язання з ПДФО за однією із зазначених ставок (0 відс., або 5 відс., або 18 відс.) і з військового збору за ставкою 1,5 відсотків.

Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини, яка оподатковується за нульовою ставкою ПДФО, не зобов’язані подавати річну Декларацію.

Нагадуємо: останній день подання Декларації за 2016 рік - 3 травня 2017 року, а сплатити самостійно визначені у Декларації ПДФО та військовий збір необхідно не пізніше 31 липня 2017 року.

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ