П’ятниця 23 червня 2017 р. 16:44 14000, м. Чернігів, вул. Магістратська, 7

ДПІ інформує

«З початку року до Чернігівської ОДПІ подано 477 податкових декларацій про майновий стан і доходи, згідно яких підлягає сплаті до бюджету понад 1,1 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб і майже 200 тис. грн. військового збору. Скористалися правом на податкову знижку 319 громадян, яким належить повернути з бюджету майже 540 тис.грв. Подав декларацію 1 мійльонер, який задекларував майже 4 млн.гривень доходів», - поінформувала начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, майнових податків і зборів з фізичних осіб управління податків і зборів з фізичних осіб Чернігівської ОДПІ Алла Супрун.

Податківець зазначила, що громадянам, які отримували у 2016 році нецільову благодійну допомогу (від благодійника - юридичної або фізичної особи), у розмірі більш ніж 1930 гривень,необхідно до 1 травня 2017 року подати до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2016 році.

Так, згідно п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим підпункту 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 р. – 1930 гривень). Благодійник - юридична особа зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності. Сума перевищення допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного або річного оподатковуваного доходу і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків та військовим збором за ставкою 1,5 відсотків.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року запроваджена нова форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859».

Всю необхідну інформацію щодо порядку заповнення  та подання декларації  про майновий стан і доходи, громадяни можуть отримати у Центрі обслуговування платників інспекції за адресою: вул. Кирпоноса, буд.28, або за телефонами: 65-28-53, 65-28-25.

Про особливості деклараційної кампанії – 2017 року можна дізнатися  також і на офіційному веб - порталі ДФС України (­­­­­­­­­­­ http://sfs.gov.ua).

Пам’ятайте, податок від кожної задекларованої гривні піде до місцевого бюджету, а отже -  на розвиток нашого міста.

Чернігівська ОДПІ запрошуємо платників сумлінно виконати свій конституційний обов’язок  - своєчасно подати декларацію та сплатити податки до бюджету країни.

Відділ організації роботи Чернігівської ОДПІ